Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Férjemmel osztottan vettük...

Férjemmel osztottan vettük igénybe az adókedvezményt. Én egy gyerekre ő kettőre a magasabb bére miatt Az én fizetésemből adót vonnak kérhetem-e a férjem által nem igénybe vett kedvezményt, mivel ő nem tudta érvényesíteni?

Figyelt kérdés
Párom munkahelye megszünt. Két hónapig dolgozott. Konkrétan arra lennék kiváncsi,hogy én érvényesíteném a két gyermekem után is az adókedvezményt.

#adókedvezmény #osztottan.
2014. jan. 28. 17:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Az adóbevalláskor igényelheted vissza, a Te béredből levont adóelőleg terhére. Tehát maximum annyi pénzt tudsz visszaigényelni, amennyi az egész évben befizetett adóelőleged volt. Ha a munkahelyed készíti az adóbevallásodat, kérdezz utána a pénzügyön, hogy milyen igazolásokat kell leadnod. (Nem tudom, nálatok erre milyen határidők vannak, nálunk már le kellett adni a nyilatkozatokat, hogy önadózó lesz-e az ember, vagy kéri hogy a munkáltató készítse el az adóbevallását)
2014. jan. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!