Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az apeh által kitöltött...

Az apeh által kitöltött adóbevallásban senkinek sem veszik figyelembe a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés

A gyest nem kell beleírni?

Augusztusig gyeden voltam, igénybe vettem családi kedvezményt, utána gyesen. 75000 Ft akarnak kérni tőlem????


2012. ápr. 26. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:

A GYES adómentes jövedelem, tehát nem kell bevallani.

Nem tudom, hogy az adóhivatal által elkészített bevallásnak mi a folyamata, de nem kellett volna valami nyilatkozatot kitöltened arról, hogy mely hónapokra vagy jogosult családi kedvezményre ahhoz, hogy az adóhivatal is figyelembe tudja venni azt?

2012. ápr. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megtaláltam.

A 1153NY nyilatkozat 01 pótlapjának 8. sora szolgált ennek a kedvezménynek az igénybevételéhez nyilatkozatként. Ennek feltétele, hogy nem akarod megosztani a kedvezményt egy másik jogosulttal.

Bár az számomra nem derül ki, hogy a jogosító hónapokat melyik ujjából fogja az adóhivatal kiszopni, ha nem is kérdez rá, csak a gyerekek száma iránt érdeklődik. Lehet, hogy az Államkincstár informálja őket ez ügyben?

2012. ápr. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is javítanom kellett a kiküldött nyomtatványt, beírni a 750 000Ft-os családi kedvezményt.


Eddig kétszer kellett bemennem az Apechba, lehet, hogy még egyszer mehetek?

2012. ápr. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!