Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mik a feltételei a GYES-nek a...

Mik a feltételei a GYES-nek a GYED-nek és a GYET-nek? Fél évig dolgoztam rendes bejelentéssel, utána 1 évig alkalmi munkavállalóként havi 15 napot. Kapnék-e valamilyen támogatást?

Figyelt kérdés
2014. jan. 31. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Most van élő munkaviszonyod?
2014. jan. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
GYES-t mindenkepp kapsz, az alanyi jogon jar a gyermek 3 eves koraig.A masik ketto kerdeses...Szerintem (bar ez csak velemeny, nem vagyok benne biztos!) GYED az nem jar, mert, ha jol tudom, ott 365 napnyi folyamatos munkaviszonynak kellene lennie.
2014. jan. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Most jelenleg ezzel a 15 napossal dolgozok.

365 nap folyamatosan kell az nem jó gondolom ha közben 1-2 hónapot nem dolgoztam?

2014. febr. 1. 08:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Folyamatosnak nem kell lennie, az a lényeg, hogy a szülés napját megelőző 2 évben legyen összesen minimum 365 nap, és a szülés napján is éljen a munkaviszony. Azt viszont nem tudom, hogy az alkalmi munka mennyire tartozik bele.
2014. febr. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tennék hozzá, hogy a GYET a 3 gyerekeseknek egy lehetőség tovább otthon maradni (ugyanannyi az összege mint a gyesnek), a köznyelvben főállású anyaságnak szokták hívni. Ez gondolom nem vonatkozik rád.

Szerintem, ha még nem vagy terhes, akkor jobban jársz, ha előbb keresel egy "normális" munkahelyet.

2014. febr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!