Gyes mellett 2 műszak?

Figyelt kérdés
Gyes mellett szeretnék menni dolgozni,de arról nem találtam információt,hogy 2 műszakba lehet e éjszakára(vagyis 14-22-ig)menni??Pontosan ezt írja : "A kisgyermeket nevelő szülő a gyermek 1 éves kora után a gyed folyósítása mellett korlátlan időtartamban visszamehet/elmehet dolgozni." Tehát,az éjszakára is vonatkozna?

2014. febr. 1. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Már miért ne mehetnél, persze.
2014. febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem dolgozhatsz éjszaka!

A munka törvénykönyve szabályozza a 3 év alatti gyermekkel rendelkező kismama munkajogait.

[link]

4. pont!!!

2014. febr. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kettes!


Az éjszakai munka az 22-06 ig van.

2014. febr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pontosabban a munkáltató nem kötelezhet rá, hogy éjszakai műszakot vállalj, de ha te bevállalod, akkor dolgozhatsz, de nem kötelezhetnek rá, ha 3 év alatti gyereked van.

14-22-ig, az délutáni műszak, abban simán dolgozhatsz, erre a munkáltató is kötelezhet. Az éjszakai műszak 22-06-ig tart. Hivatalosan csak délelőtti és délutáni műszakot vállalhatsz 3 év alatti gyerek esetén. 14-22-ig dolgozhatsz.

2014. febr. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.Hát megnyugodtam mert nagy szükség lenne a munkára.15 hós mult a kicsi ,kb 2 hónap mulva mennék dolgozni.
2014. febr. 2. 17:04
 6/8 anonim ***** válasza:

A lányom 2 éves volt mikor munkába álltam,folyamatos műszakban dolgozom már 6 hónapja,tehát amellett,hogy éjszakára is járok még hétvégén is melózok.

Nincs olyan,hogy nem mehetsz éjszakára dolgozni,mert 3 év alatti a gyermeked.

Egyébként most igényeltem meg(kb 2-3 hete)a Gyes extrát és előtte felhívtam a MÁK-t,hogy nekem is jár-e,nem volt ellenvetés.

A 14-22-ig tartó műszak,csak délutános műszaknak számít,az éjszakás műszak az 22-06-ig tart.

2014. febr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hmm,nem tudom figyeli e ezt még valaki,de engem pl nem engednek éjszakai műszakba amég 3 éves nem lesz a kisfiam. :( Állítólag megpróbáltak mindent de törvény van rá hiába én szeretném őket megbüntetnék ezért. Így nappal kell dolgoznom :(
2014. szept. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nem lehet éjszaka dolgozni,nem is kötelezhet rá,a törvény így védi a 3 éve alatti gyerekek anyukáit,én nyár óta dolgozok gyes mellett,msot akarnak két műszakba rakni de akkor azt mondták le kell mondani a gyesről ennek akarok utána járni
2014. okt. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!