Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes- en vagyok 2 éves kislány...

Gyes- en vagyok 2 éves kislányommal. Szeretnék Gyes mellett dolgozni, de a munkáltatóm kicsit kekeckedik. Mit tehetek? Véd valamilyen törvény?

Figyelt kérdés
Arra kért adjam vissza a Gyes-t, és máshova tenne mind munkakör, mind pedig helyileg is.Köteles vagyok elfogadni? Mikor kell kérvényeznem a munkába állást, és mit kell tartalmaznia a kérvénynek? Köszönöm.

2014. febr. 3. 11:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos érdemben nem tudok ehhez hozzászólni, de az biztos, hogy a gyest nem kell visszamondanod, ezt rosszul mondták neked. A kérvényezést ha jól tudom vagy 30 nappal korábban, vagy közalkalmazottaknál 60 nappal korábban kell leadni, de ebben nem vagyok biztos, hogy jól emlékszem rá. A kérvénybe leírod az adataidat, és hogy mikortól szeretnél munkába állni. Azt, hogy el kell-e fogadni az új munkakört azt nem tudom. De szerintem nem nagyon lesz más lehetőséged, mert ha lejár a bent maradt szabid, utána szerintem simán elbocsáthat, ha az új helyet nem fogadod el.
2014. febr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha fél évnél régebb óta vagy fizetetlen szabadságon,60 nappal előtte be kell jelentened.Megértelek én is ugyanebben a cipőben járok,régen beadtam a levelet,hogy visszamennék dolgozni de válaszra sem méltatnak,csak felháborodtak,hogy mit képzelek én magamról,hogy megmondom nekik mit csináljanak velem.Sajnos nagyon rossz a törvény az egyik kezével véd,de vannak kiskapuk amit a munkáltatók előszeretettel kihasználnak.Ha visszavesz a gyerek 3 éves koráig rendes felmondással nem küldhet el,ha letelt a 3 év +1 hónap onnantól kezdve bármikor kirúghat.MT 61-es paragrafust olvasd át.
2014. febr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!