Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Folyamatos munkaviszonynál...

Folyamatos munkaviszonynál 365 bérezett napból számolnak tgyást, nem folyamatosnál meg az utolsó 180 napból? és ha az utolsó 180 nap sem folyamatos - több munkahely-akkor csak az utolsó munkahely szerinti jövedelmet veszik alapul?

Figyelt kérdés

most kezdek munkaviszonyt, eddig több éve nem volt.

még nem vagyok terhes.

melyik esetben miből számolják a tgyást?

"A"

ha fél évig 4 órában vagyok bejelentve utána félévig 8 órában, ha a kettő között van egy hónap szünet, akkor csak az utolsó fél évből számolják a tgyást?


"B"

és ha ez folyamatos munkaviszony lenne: a 4 órás félév és a 8 órás II. félév, akkor az egész évből számolnák a tgyást?


"C"

de ha mondjuk a legutolsó munkahelyemen 3 hónapot dolgoztam akkor csak ez utolsó 3 hónap átlagbéréből számítják?


2014. febr. 4. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Átlagot sem vonnak ha nincs meg 180 nap, hanem a papíron/szerződésben szereplő bér lesz az alapja.
2014. febr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi

a lényeg, ha megvan nemhogy 180 nap, hanem egy év munkaviszony, akkor a kérdés, hogy egy év munkaviszonyból számolnak, vagy az utolsó fél évből???

2014. febr. 4. 19:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Normál esetben az igénylés előtti év átlagéréből számolnak. Viszont ha közben munkahelyváltás volt, akkor csak az utolsó munkahely átlagbéréből, akkor is ha az mondjuk pl. csak 3 hónap.


Annyit viszont megjegyeznék, hogy érdemesebb legalább 1,5 év biztosított időt összeszedned, mert akkor a gyeddel is kihúznád 2 éves koráig, ha csak egy évnyi munkaviszonyod van, akkor a gyedet is csak 1 évig kapod, az tgyás idejével együtt kb. csak 1,5 éves koráig elég.

2014. febr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi eddig is


és ha mondjuk a m.viszony 2015 febr végén megszűnne, de még bizt alatt igényelném a tgyást, és benne vagyok a 42 napban akkor ?

2014. febr. 4. 22:00
 5/5 A kérdező kommentje:
és ha mondjuk 2015 márcban szülnék?
2014. febr. 4. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!