Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 10 év folyamatos munkaviszony...

Nagyné Katalin kérdése:

10 év folyamatos munkaviszony után 90 nap álláskeresési jár.1 nap új munkaviszony után veszélyeztetett terhesség. Kórház. Kapok táppénzt? Mi az alapja?

Figyelt kérdés

2014. jan. 15. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
szia! ha van 360 biztosított napod az elmult 2 év alatt akkor munkanélkülire mehetsz! ha nincs akkor nem kapsz semmit én 2és fél hónap meló után veszélyeztetett terhesen ki lettem rúgva és nem kapok sehonnan semmit annyi volt hogy 1 hónapig kaptam munkanélkülit és semmi mást!állományba se mehettem! de ha még megvan a munkád akkor mehetsz állományba!
2014. jan. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy kicsit bővebben leírod? Nem teljesen értem a dolgot. Szóval 10 évig volt munkahelyed, aztán megszűnt, utána kaptad 90 napig az álláskeresésit, eltöltöttél 1 napot a munkahelyeden és kiderült, hogy veszélyeztetett terhes vagy? És így szeretnél táppénzre menni?


Táppénz akkor jár, ha van jogviszonyod. Ha van, és indokolt, akkor mehetsz táppénzre. Szerintem. De leírhatnád egy kicsit bővebben is.

2014. jan. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első válasz egyébként nem pontos. Írd le részletesen, hogy áll a helyzet.
2014. jan. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
első vagyok! én csak leírtam én hogy jártam nem mondtam hogy pont így lesz neki is!
2014. jan. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rendben van, hogy leírtad, hogy jártál, de nem ezek a szabályok. Ezért írtam, hogy nem pontos A két éven belül 365 nap munkaviszony a Gyed-hez kellett régen (most már a gyed extra miatt így sem pontos). Álláskeresési járadékra jogusult, akinek legalább 1 év munkaviszonya van, 10 nap munkaviszony után jár 1 nap. Táppénzre valóban az mehet, akinek van jogviszonya, és csak annyi időre, amennyi jogviszonya volt, de max. 1 év.


Tehát több okból nem voltál jogosult semmire. A 2,5 hónap munkaviszony kevés a gyedhez, eleve csak gyest kaphattál volna. Táppénzre mehettél volna veszélyeztetett terhesen, ha nem rúg ki a munkáltatód, de ha eddig összesen csak 2,5 hónap jogviszonyod volt, akkor a táppénz sem tartott volna ki a szülésig. Álláskeresésit időarányosan kaphattál, így a gyerkőc után sajnos tényleg csak a gyes járt. Az viszont alanyi jogon.

2014. jan. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1.

jelenleg is kismama vagyok majd csak márciusban fogok szűlni ez most történt velem pár hónapja..

2014. jan. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!