Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mik a lehetőségeim? Tgyás, gyed

Mik a lehetőségeim? Tgyás, gyed

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok, kiítak táppénzre mint veszélyeztetett terhest. 2012 aug.óta dolgozom ugynez unkahelyen, 115000 ft-os bejelentett bérrel. A problémám az,h a munkaszerződésem febr.végén lejár s mivel táppénzen vagyok,nem fogják meghosszabítani. A kérdésem az lenne,h igy hogyan és egyáltalán igényelhetem e a tgyást ill. gyedet. Kell e a fennmaradó 4 hónapra bejelentett munkaviszony,ha igen,elég e a 4 órás, vagy esetleg ha marad a táppénz? az utolsó 3 hónapban munkanélkülire tudok menni,ugy tudom az is számít. Mik a lehetőségeim így? Illetve mennyi pénzre számíthatok majd? A 2013-as évben végig dolgoztam.
2014. febr. 6. 09:57
 1/1 anonim ***** válasza:

A táppénzed neked 50%. Ha felmondják a munkaszerződésed, nem lehetsz tovább táppénzen, ahhoz élő munkaviszony kell. A tgyás igényléséhez mindenképpen kell élő munkaviszony vagy álláskeresésin kell lenni. Ha egyik sincs, nem igényelhetsz sem tgyást, sem gyedet. Elég a 4 órás bejelentett munkaviszony is, de azt tudnod kell, hogy csak az új helyen bejelentett béred lesz az alapja a tgyásnak és gyednek az új törvény szerint, mivel csak a szüléskor fennálló munkaviszony keresetet lehet figyelembe venni.

Az utolsó 3 hónapban akkor tudsz munkanélkülire menni, ha megvan legalább a 3 év munkaviszonyod!

2014. febr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!