Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha 2009. dec.31. -el megszűnt...

Ha 2009. dec.31. -el megszűnt a munkaviszonyom (és még nincs új munkahelyre kilátásom), de GYES-t is kapom tartósan beteg első gyermekünk után, akkor milyen lehetőségeim vannak? TGYÁS/GYED/GYES? Tegnap tudtam meg, hogy terhes vagyok.

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, idén a megelőző két évben vizsgálják, hogy volt-e legalább 365 nap munkaviszonyod. Ha igen, akkor vagy jogosult TGYÁSra, GYEDre. Annyi napig, ahány napig volt munkaviszonyod, de maximum 2 évig. Ha jogosult vagy ezekre, akkor választhatsz az ellátások közül, de csak egyik jár (a Gyest le kell mondanod)

De az lenne a legjobb, ha még most írnál az OEP-nek (biztos van fenn címe a www.oep.hu-n) a pontos adataiddal (Mikortól meddig dolgoztál, mennyit kerestél, meddig kapod az első gyerek után a gyest, mármint kezdő és végző dátumokkal, nem időszak vagy kor megadással) Ők pontosan meg tudják mondani, mire vagy jogosult, és mennyit kaphatsz. Így az esetleges választás is könnyebb, hogy mit vegyél igénybe. Másrészt pedig később ha vita van a jogosultság körül, meg tudod mutatni nekik a válaszukat.

Gyes helyett nem lenne érdemesebb munkanélkülire menned? (pénzügyileg nem lenne kedvezőbb?)

2010. jan. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pénzügyileg jobb lenne, de még szeretnék dolgozni. Azt nem tudod, hogy az ilyen jellegű GYES biztosítási jogviszonynak számít-e?
2010. jan. 9. 16:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom ez a gyes nem számít biztosítási jogviszonynak; viszont a munkanélküli ellátás annak számít. Próbáld megkérdezni a jogiforum-on, vagy az nlcafe szakértőitől. Ezeket a szabályokat állandóan változtatják, néha nem is nagyon hallani a változtatásokról.

Gratulálok a babához, remélem minden rendben lesz veletek.

2010. jan. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!