Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi szabadság jár GYES után?

Mennyi szabadság jár GYES után?

Figyelt kérdés

Október-1 től tudnék visszamenni! 2010 decemberben mentem táppénzre, 2011.augusztusban született a baba, 2012. febuárig voltam TGYÁS-on, onnan 2013. augusztusig GYED-en, azóta pedig jelenleg GYES-en vagyok idén augusztusig. Hogyan kel kiszámolni mennyi szabi jár ? nem úgy hogy összeadom az eddig járt ki nem vett szabikat a 3 év alatt??

Valaki tud ebben segiteni? a munkatársamat le akarták húzni szabikkal mert a hétvégére is szabit számoltak és 3 héttel korábban akarták, hogy meg kezdje a munkát!



2014. febr. 8. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
A pontos választ nem tudom, de az biztos, hogy nem a teljes szabi jár, a gyednek talán csak az első fél évére, aztán semmi.
2014. febr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A TGYÁS és a GYED első fél évére jár a szabi. A másik 1 év GYED-re és a GYES-re nem jár a szabadság. A táppénz alatt is jár. Tehát arra a 8 hónapra is időarányosan. Összesen 1 év 8 hónap szabadságot számolj!
2014. febr. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2.-ik vagyok. Teljesen jogosan akarják vele kezdetni a munkát. Hétvégére biztosan nem írtak neki szabit! Nagyon elszámolta magát szegény. De ha valamit nem tud, akkor informálódni kell!
2014. febr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nem a tgys és gyed, hanem a szülési szabadság idejére és a fizetés nélküli szabadság első hat hónapjára jár. Akkor is, ha nem tgys vagy gyed járt rá.
2014. febr. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!