Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Másodállás Gyed alatt (betegál...

Másodállás Gyed alatt (betegállomány, szabadság jár-e, következő tgyást mi alapján számolják?

Figyelt kérdés

Sikerült elhelyezkednem napi 4 órában, így kapom majd a gyedet(már a második babával voltam ittthon folyamatosan) is mellette.

A főállásomban nem dolgozom. Kérdésem: jár-e betegállomány, szabadság ilyenkor?

Illetve tervezünk 3.babát is. Ha pl. 2015-ben megszületne, akkor mi alapján kapnám a tgyást, gyedet? Főállásomban brutto 200e, mellékállásomban brutto 100e a fizetésem.Ezek összeadódnának vagy csak az számítana, ahol "aktív kereső"vagyok?


2014. febr. 2. 16:28
 1/1 anonim válasza:

A másodállásodban jár a betegszabadság, ha beteg vagy és ugyanúgy jár a szabadság is, mint a teljes állásban.

Tgyás, gyed szempontból pedig sajnos az aktív szerződés szerinti béred lesz az irányadó, ha jól tudom, ami ebben a helyzetbne nem túl szerencsés.

2014. febr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!