Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mással is megtörtént, hogy...

Mással is megtörtént, hogy GYED alatt "eltűnt" a munkáltató?

Figyelt kérdés
2010-ben mentem első gyermekemmel GYED-re,aztán 2011-ben jött a kis tesó.A munkáltatóm a fővárosba jegyeztette be a cégét,a neve is megváltozott,ezt akkor tudtam meg mikor 2013-ban a kisebb után GYED-et akartam igényelni.A céginfóból kinéztem az adatokat,elküldtem a nyomtatványokat amik vissza jöttek,az OEP is hiába küldte ki,nekik is vissza ment a levél.Végül a szerződésem alapján kaptam a GYED-et.Most az adó jóváírásos papírt nem tudja férjem leadni,mert a levél megint vissza jött,elmentünk a címre személyesen,ott nincs is kiírva a kft,aki a címen tartózkodik nem is tud róla semmit.Mit tudok tenni??Mihez kezdek decemberben mikor lejár a GYES?Hiába fogom elküldeni a levelet,hogy munkába állnék???Ki járt még így?
2014. febr. 18. 12:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy felszámolták a céget?

Én úgy jártam, hogy elmentem GYED-re. A munkahelyem TB kifizetőhely volt, így ők utalták a GYED-et nekem. Egyszer jött egy levél, hogy új neve van a munkahelyemnek, pont. Tudomásul vettem. Aztán a következő hónapban nem kaptam GYED-et. Betelefonáltam és írtozatos herce-hurca árán megtudtam, hogy a régi(eredeti) munkahelyem megszűnt és engem és az összes GYED-es, GYes-est átvett egy másik cég, ami szintén csődbe ment.

2 hónap késéssel az OEP kezdte utalni a GYED-emet.

A kilépőpapírjaimat és a szabipénzemet azóta sem kaptam meg, jelenleg egy ügyvéd intézi a dolgaimat.

A fiam már elmúlt 3 éves. Még az a szerencse, hogy jelenleg külföldön élünk, mert otthon kilépő papírok nélkül még csak nem is tudnék legálisan dolgozni.

Az ügyvéd a felszámoló céggel levelezget, hogy legalább a papírjaimat adják ki, de persze jól esne a szabipénz is.

2014. febr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Szerintem nincs felszámolás alatt,mert akkor azt látni kéne a céginfóban.Hát nekem még csak értesítést sem küldtek a cégnév változásáról...Én is azon aggódok,hogy mi lesz ha letelik a 3 év?Itt leszek pénz nélkül,mert máshol se tudok dolgozni?Mindenesetre írtam a munkaügyi felügyeletnek,de meglepődtem mert azt írták vissza nem rendelkeznek hatáskörrel,így a rendőrségre küldték a levelem. Kiváncsi leszek mi lesz ebből. :-(
2014. febr. 23. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!