Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed vagy Táppénz? Hogyan...

Gyed vagy Táppénz? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Most március végéig GYED-en vagyok a lányommal. Viszont 16 hetes terhes vagyok a picivel. Szeretnék táppénzre menni, hogy majd ne csak a gyes-t kapjam haleját a gyed. Hogyan tudom ezt megtenni? Azt tudom, hogy szabadságot kell hozzá kivennem, de azt mondták a munkahelyemen, hogy akkor megszűnik a GYED-em. Várjak míg majdnem hogylejár és akkor szüntessem meg a szabival? Szabi alatt elmehetek már táppénzre? És táppénz alatt megigényelhetem a gyest is?

2014. febr. 19. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell kivenned a szabikat, jó helyen vannak azok bent, jók lesznek majd a 2. baba után. Én is így voltam tavaly. Megvártam míg lejár a gyedem, elmentem orvoshoz aki kiírt és egyből táppénzem voltam. Aztán a szülés előtt 28 nappal meg tudod igényelni a tgyást amit én 10-12 nappal előtte igényeltem meg. Gondolom az első gyerekre meg megigényelheted a gyest is.
2014. febr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tényleg? Nem kell valamennyi munkában töltött idő a táppénzhez? Nekem mindenhol az mondták. Ezért kell szabit kivennem, mert az munkaviszonynak számít.Jaj, de bonyolult ez.. :/ Mikor mentél táppénzre? Mikor lejárt agyeded másnaptól? Vagy hogyan? Azt honnan tudom meg, hogy pontosan mikor jár le a gyed? Aznap mikor betölti a kettőt? Kösz a válaszodat!:)
2014. febr. 19. 13:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát igen ez bonyolult!!!Jelenleg gyeden vagyok augusztusig és 26 hetes kismama és én is csak állandóan olvasok utána járok de valahol ezt mondják valahol azt...nem tudok eligazodni senkin!

Állítólag gyed gyes mellett nem jár táppénz.

Munkahelyemen azt mondták menjek vissza és vegyem ki a szabikat kb 30 nap és szülés előtt 28 nappal a szülési szabit és így valamivel emelkedik a második után a tgyás gyedem, elküldhetni nem küldhetnek el mivel kismama vagyok illetve állítólag az első gyerek után mivel van a gyed extra ugyan úgy kapom a gyedet gyest.Mehetek táppénzre is de a táppénz kevés nem emel semmit meg mellette nem kaphatom a gyedet....szóval káosz van államkincstárt fogom ma felhívni szerintem tedd te is azt biztos ami biztos.

2014. febr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én a tb-t hívtam ma. Az ügyintéző azt mondta, hogy nem mehetek GYED mellett táppénzre. Én nem is mellette akarok hanem majd GYES helyett. Nem akarok GYESre menni, mert az nagyon kevés..
2014. febr. 19. 14:42
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló! Majd megosztod velem, hogy mit mondtak az államkincstárban?
2014. febr. 19. 16:23
 6/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Nekem dec.1.-én töltötte a 2 évet be és dec. 2.-től már táppénzen voltam egészen március végéig mert április 13.-ra voltam kiírva. Addig táppénzen voltam mert én sem akartam elmenni gyesre. Kb 7.000 ft-tal kaptam kevesebb tgyást, mint az előzőnél, de ez állítólag a 2. gyereknél így is lesz, ha táppénzen leszel ha szabin. Nekem ezt mondták az oep-nél.

2014. febr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!