Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a GYED-em, március 27-én...

Ha a GYED-em, március 27-én jár le, a 2. gyerekem pedig április 21-én fog születni, akkor mikor érdemes táppénzre mennem?

Figyelt kérdés
A Gyedet mindenképp táppénzre kell cserélni,hogy ne gyesről menjek szülni. De melyik magasabb, a GYED összege - ami nálam a maximum (kb.101 000) - vagy a táppénz összege? A Táppénzt nem tudom kiszámolni.Várjak a GYED lejártáig,vagy most azonnal menjek táppénzre?

2014. febr. 17. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha április 21.-én fogsz szülni, tehát akkorra vagy kiírva, akkor 28 nappal előtte már elmehetsz tgyásra, vagyis március 25.-én, de már azt a 2 napot nem hagynám, így 28.-tól simán igényelheted és nem kell elmenned táppénzre.
2014. febr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. Jól gondolom,hogy a táppénz lényegesen kevesebb lenne mint a TGYÁS vagy a GYED?


Esetleg azt tudod,hogy a TGYÁS alapja ebben az esetben az előző szerződéses bérem,vagy a minimálbér duplája?

2014. febr. 17. 13:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálnám, mint, ahogy az első írja, és amellett, a nagyra a Gyes-t is megigényelheted a Gyed extra miatt.
2014. febr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. febr. 17. 20:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia!Májusban várom a második babámat és jelenleg gyeden vagyok augusztusig.Voltam bent a nav-nál azt mondták hogy mivel minimálbér után kaptam a tgyást és gyedet így a második után is úgy fogom kapni De azt is megkérdeztem hogy visszamenjek a céghez táppénzre vagy vegyem ki a szabijaimat és utána szülési szabadságra de állítólag nem éri meg de a munkáltató azt mondta hogy megéri szóval káosz van a fejembe hogy akkor most mi van mert ha visszamennék szabira akkor magasabb lenne a tgyás......én már nem értem!!!Ha vissza mennék szabira akkor kapnám mellette a gyedet hisz ezért van a gyed extra vagy nem?!
2014. febr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!