Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi az ami fog nekem járni...

Mi az ami fog nekem járni Tgyás, Gyed? És mennyire jön ki?

Figyelt kérdés
Jelenleg dolgozom most márciusban lesz meg az 1 évem!Augusztusban születik a picikém!!Valószínű csak májusig dolgozok vagy júni meglátom hogy bírom!!Akkor mi fog így járni nekem??A fizúm bruttó 88.500.-
2014. febr. 23. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
ahhoz hogy Tgyást és Gyedet kapj ahhoz munka viszony kell a szülés pillanatában is. fizetésednek a 70% lesz a Tgyás és a Gyed is igaz a Gyedből vonnak le így az kb 5-10000ft kevesebb lesz mint a Tgyás. itt van egy kalkulátor amin ki tudod számolni kb mennyit kapsz. [link]
2014. febr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
vagy ez. [link]
2014. febr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha él a munkaviszonyod a szüléskor, vagy más módon biztosított leszel, akkor jár a tgyás majd a gyed. Mindkettő az igénylést megelőző évben elért bruttó jövedelem 70%-a, a tgyásból levonás 16% szja, a gyedből 16%szja+10% nyugdíjjárulék.
2014. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!!Ha mondjuk már nem leszek bejelentve akkor a szüléskor azaz addig már nem lesz munkám akkor a Gyed-se jár???Illetve ha mégis jár a Gyed akkor azt miképp kell igényelnem majd???
2014. febr. 24. 12:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Amennyiben jogosult vagy álláskeresési járadékra az is biztosított jogviszonynak számít. Kapsz TGYÁS-t és ha az lejár akkor GYED-et. Arra kell figyelned, hogy a TGYÁS-t a kiírt szülést megelőző 28. naptól tudod igényelni. Ebben az időpontban biztosítottnak kell lenned, vagy a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül "kell" szülnöd.
2014. febr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!