Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz alatt jár a gyes?

Táppénz alatt jár a gyes?

Figyelt kérdés
2 és fél éves fiammal itthon vagyok, ismét babát várok veszélyeztetett terhes lettem... A munkahelyem visszavett állományba, hogy táppénzre mehessek, mert az több mint a gyes... De az új szabályok szerint mivel állományban vagyok járna a gyes is nem? Vagy folyamatos táppénznél nem?
2014. febr. 25. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Igen, többen azt mondják, hogy jár. Mindenképp kérdezz rá a MÁK-nál.
2014. febr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!Én rákérdeztem és terhességi táppénz mellett nem jár én is úgy akartam de nem jár....ámbár sokat olvasgatok és valaki azt mondja hogy jár....de csak akkor jár ha ebben az évben született meg mint minden ebben az évben születendő gyerekre jár/tartozik tavalyiakra nem sajnos.....de annyira új dolog ez mindenkinek hogy én inkább nem megyek bele mert ne hogy nagyot koppanjak
2014. febr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem jár... Sikerült elérnem az államkincstárat... Azt mondták a pénzkereset számít nem az hogy van-e munkaviszonyom... Na legalább ezt is tudjuk...
2014. febr. 25. 14:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem de ha van nyugdíjas vagy nem dolgozó nagyszülő akkor ő lehet papíron gyes-en a naggyal.
2014. febr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez megint egy olyan kérdés, ami még mindig nem egyértelmű dolog. Ugyanis a tb szakértők szerint, ha elkezded kivenni a szabidat és úgy mész táppénzre igen jár a gyes és a táppénz is, viszont a máknál mikor intéztem a gyesem kérdeztem az ügyintézőmet és ő azt mondta, hogy most adtak ki ilyen ügyben határozatot és elutasították, vagyis ilyen esetben nem folyósítják a gyest, csak esetleg más részére. Most megkérdezem a munkajogász ismerősömet is, csak nehogy egy harmadik verziót találjon ki :)
2014. febr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi is kérdeztük a munkajogászt de annyira új dolog hogy mondta menjünk az oep hez...ott is voltunk de azt mondták nem jár......szóval káosz senki nem tud semmit!
2014. febr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!