Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha nem közvetlenül szülés...

Kata19820806 kérdése:

Ha nem közvetlenül szülés előtt van meg a 365 nap biztosított idő, akkor jogosult vagyok e GYED-re, vagy nem? Valamint az a három hónap, amíg álláskeresési járadékot kaptam beleszámít-e a biztosított időbe?

Figyelt kérdés

Konkrétabban: 2014. szeptemberében fogok szülni. 2011-től 2013. májusáig folyamatos munkaviszonyom volt. Majd 3 hónapig voltam munkanélkülin, ekkor kaptam álláskeresési járadékot. Idén 2 hónap (január, február) biztosított időm lesz. Szóval, így meglenne a 365 nap, de össze-vissza a 2 év alatt. Nem tudom, hogy ez is számít e? Igényelhetek-e gyedet? És ha igen, mi lesz a gyed összegének az alapja?

Előre is köszönöm válaszaitokat!



2014. márc. 10. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem a 365 napon múlik, hanem azon, hogyha jól értelmezem, a szülés pillanatában nem lesz élő munkaviszonyod, ill. biztosított jogviszonyod. Így csak GYES-re vagy jogosult.
2014. márc. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

számít, nem vagy jogosult gyedre. meg lehet szakítani a munkát, de csak 40 napra. a munkanélküli beleszámít, de így is van tavaly 4 hónap szünet, idén meg ugye akkor fél év...

és munkaviszony a szülés pillanatában is kell, nem csak a megelőző 1 évben

2014. márc. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 14. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!