Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tényleg járna a nagyobb...

Tényleg járna a nagyobb gyermekem után is a gyes?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam a gyed-ről egy kérdést, és az ottani válaszokból úgy értelmeztem, hogy 14 hónaposom után kapom a gyed-et, de a nővére után ( jun.-ban lesz 3 évers) is járna a gyes??? mióta van ez így? és hol kell igényelni? esetleg visszamenőleg megkaphatom? ( nekem a munkahelyemen azt mondták ez nincs így, csak egyikük után van járandóság)
2014. márc. 23. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
2014.01.01-től gyed extra, igen a nagyra is járna közben 3 éves korig a gyes.
2014. márc. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor járna, ha a kisebb gyerek idén született volna.
2014. márc. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy ez túl szép lenne - mekkora kiszúrás már ez nem??? tényleg jó rendelet, na de....
2014. márc. 23. 13:43
 4/10 anonim ***** válasza:
igen, sajnos csak akkor járna a nagyra a gyes, ha a kisebbik idén született volna.
2014. márc. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát így gyorsan átgondolva, akkor ha 2 évvel eltoljuk a babázást, 2-3 millával beljebb vagyunk... de inkább nem gondolok bele!
2014. márc. 23. 14:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező amikor a te második gyereked megszületett még szó sem volt ilyenről, szóval ez miatt kár nem ért ,mert mikkor terveztétek is pont így volt mint ahogy kapod.
2014. márc. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én lapom a gyest a 2,5 évesemre , pedig 8 órában dolgozom, rá vonatkozik az új gyes, pedig 2011es
2014. márc. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen a munka melletti gyes a kérdezőre is vonatkozik.
2014. márc. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Persze nem emiatt vállaltuk a gyerkőcöket, dehogy , csak azért ez nagyon nem mindegy... ha belegondolok, hogy idén született volna a nagylányom, és jövőre a pici, plussz még vissza is mehettem volna dolgozni és kapom a gyedet... huhúúúúúúú , egész más felállás, mint hogy most egyikük után kapom a gyedet.... dehát, majd a következőknél, hamég él pár év múlva ez a törvény :)
2014. márc. 24. 11:14
 10/10 anonim ***** válasza:
visszamehetsz dolgozni most is, úgy, hogy kapod a gyedet, csak a dupla ellátás nem jár.
2014. márc. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!