Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kismamabérlet ha jár, de...

Kismamabérlet ha jár, de mégsem jár?

Figyelt kérdés
Most költöztünk haza németországból a kislànyommal (14 hónapos), szeretnék kismamabérletet de elméletileg nem jár mert itthon már nem kapok gyes-t mert kint kaptam, ott eldöntheted hogy 3 évig kérsz kevesebbet vagy 1 évig nagyobb összeget havonta. Mi utóbbit választottuk emiatt viszont itthon már nem jár a gyes viszont a kismamabérletre elvileg jogosult lennék hiszen pici még a lányom és Bp-i lakosok vagyunk. Oep,Mák elutasítja a segitségkérésem hogy méltányosságból kiàllitsanak számomra papírt. Nem pénzt kérek tölük tudom hogy nem jár, csak segitséget mivel rengeteget bkv-zunk ügyintézés okán és lassan a gatyám rámegy a jegyekre és ha már kismama vagyok örülnék ha részesülhetnék ebböl a kedvezményböl mégha gyest/gyedet nem is kapok. Van ötletetek hogy tudnék a rendszer eszèn túljárni? Ez egy tipikus bürokráciai útvesztö és minden ügyintézönek csölátása van senki nem hajlandó segiteni. Mit tegyek?! Tehetek bármit is?

2014. márc. 23. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

A kismama berlet nem annak jar, akinek van 3 ev alatti gyereke, hanem annak, akinek tenylegesen folyositanak gyest, es ezt papirral ala tudja tamasztani. Ezt be kell nyelned es megvenned a teljes aru berletet. Ennyi.


En sem tudok kismama berletet venni, pedig a kicsi fiam csak 20 honapos. Viszont apa van vele gyeden, en meg visszamentem dolgozni es bar apa soha nem ul tomegkozlekedesre, en meg minden nap utazok, en nem kaphatom fel aron, o meg nem hasznalja ki ezt a kedvezmenyt.

2014. márc. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az a feltétel, hogy gyedem vagy gyesen legyél.
2014. márc. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerintem ez abszolut igazságtalan, attól hogy valaki nem feji meg állambácsit még szüksége lehet erre. Nem értem hogy miért nem születési akv- el kell bizonyitani hogy kisgyermeke van az embernek, miért a gyeshez kötik, vagy ne hivják kismamabérletnek, hívják gyesbérletnek, mert attól hogy gyest nem kapok még én is kismama vagyok babával. Akkor ezek szerint nincs kiút a bürokrácia útvesztöiböl. Sejtettem.
2014. márc. 23. 21:13
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tehetsz semmit. Ez a törvény. Azoknak jár akik jogosultak gyed-re vagy gyes-re. Ennyi.
2014. márc. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igazságtalan.


De a vidékieknek még ennyi sem jár. Most képzeld el, hogy én vidéken élek. Itt néhány élelmiszer üzleten kívül nincs túl sok minden, tehát a szomszéd városból kell beszerezni mindent, oda kell menni ügyet intézni, ha bármi van, oda kell menni ügyeletes orvoshoz, laborba, de még moziba, színházba, vagy étterembe is át kell menni, mert itt nincs. Autó nélkül itt meg vagy lőve.

Ha busszal akarok menni a szomszéd települése, akkor nem elég, hogy órákat kell várni a buszra, de oda-vissza 650 forintomba kerül az utazás. A bérlet pedig havi 15000 Ft, tehát. És itt nincs se kismamabérlet, se kedvezmény, se semmi.

Tudom, hogy nem ez volt a konkrét kérdésed, és azt is tudom, hogy téged nem vigasztal az, hogy én nem kapok utazási kedvezményt, minta hogy engem sem vigasztal, hogy a pesti kismamáknak van kismamabérlete. Nekem attól nem lesz olcsóbb az utazás. :(

2014. márc. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Bocs az elírásokért, és az értelmetlen mondatokért. Lassan éjfél van, álmos vagyok :)
2014. márc. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért is igzságtalan? Te vàlasztottál annó valamit külföldön, meg is kaptad a tàmogatàst. Most hazajössz, és elvàrnàd, hogy itt is megkapj olyan kedvezményeket, amikre màr nem vagy jogosult. Értem én, hogy nem megint pénzt akarsz, de egyik feltétele a màsik.
2014. márc. 24. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
5-ös válaszolóval egyetértek. Nekem sincs kismama bérletem, pedig van egy 2,5 éves lányom és egy 1 hónapos fiam, de vidéken lakok, megyeszékhelyen, de nincs nálunk sem ilyen lehetőség sajnos. Mivel külvárosban élek, jó lenne olcsóbb bérlet, mert nálunk a helyi bérlet 7000 Ft.
2014. márc. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
fogadd el hogy nem kapsz és kész. és jogosan utasítja el mivel Nem jár. erre mért nem akkor gondolkodtatok mikor kint kellett választani a gyest. sok embernek jól jönne ha nem csak Bp adnák ezt a támogatást. akik vidéken illetve megye székhelyen laknak azoknak is ki kell adni a bérletre a pénzt úgy hogy semmilyen támogatás nincs.
2014. márc. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tehetsz semmit csak azt hogy elfogadod hogy nem jár. volt választási lehetőséged külföldön akkor kellett volna mérlegelni hogy ha haza jöttök itt milyen támogatás jár és melyik lett volna jobb. tudnod kellett volna ha külföldön elfogadsz bármit akkor itthon több mindenről le kell mondanod. mit csinálnál ha nem Bp lennél mert vidéken nincs is ilyen lehetőség. (sajnos) akkor se fogadnád el a helyzetet hogy nem jár.
2014. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!