Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szeretném a kiírt időpontom...

Szeretném a kiírt időpontom előtt 25nappal megigényelni a GYÁS-t, de az irodán azt mondták, vigyázzak vele, nehogy utána meg túlhordjam a babát. Mire kellene vigyáznom? Milyen következménye lehet ha a kiírt idő után szülök?

Figyelt kérdés
2014. márc. 28. 14:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmilyen. A szülés várható időpontja előtt 28 naptól lehet igényelni, és 24 hétre kapod, akármikor szülsz. Lehet, hogy csak babonából mondták?
2014. márc. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Én papíron febr. 4-re voltam kiírva (kb. 40× módosították a szülés várható dátumát) és febr.8-án szültem meg.

Semmi probléma nem volt belőle.

Beküldtem a szükséges papírokat a munkáltatómnak, amikor minden megvolt és ugyanúgy kaptam "fizetést" március 4.-én.

2014. márc. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen következménye nincs,én is túlhordtam a babám, de ez mindegy, mert ugyanannyi napig jár, attól függetlenül, hogy mikor születik a baba, ha lejár akkor kezdődik a gyed.
2014. márc. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos ezzel a dologgal félretájékoztattak, valamiért sokan azt hiszik, hogy gond lehet a túlhordás, pedig nem, nem tudom honnan veszik sok helyen ezt a hülyeséget. Semmilyen plusz teendőt nem igényel, ha esetleg túlhordod a babát, mert így is úgyis 24 héten keresztül kapod majd. A szülés várható ideje előtt maximum 28 nappal kezdheted el a szülési szabit, legkésőbb a szülés napjától.

Le kell majd adnod a formanyomtatványt hozzá kitöltve (a gyermek adatait értelemszerűen kitöltetlenül hagyod), és kell majd egy igazolás is hozzá (olyasmi mint a táppénzes papír), ezt vagy a háziorvos, vagy a nőgyógyász adja ki (nőgyógyászati ambulancián például).

Ha megszültél, akkor a formanyomtatványt újra le kell majd adni, de ezúttal már a baba adatait is rá tudod majd írni, a taj kártya megérkezését meg kell hozzá várnod.

2014. márc. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az a kérdéskiírásnál lemaradt,hogy jelenleg gyed-en vagyok a kisfiammal itthon. 2002 júliusa óta dolgozok ezen a munkahelyen. 2003. májusától 2005 szeptemberéig egyszer már itthon voltam amikor a nagyfiam született,de utána dolgoztam és max táppénzen vagy szabin voltam.Jelenleg 2012. januárja óta vagyok itthon (2012 augusztusában született a pici)

Szóval gondolom,hogy a napjaim is megvannak,hogy a legkisebb 2 éves koráig itthon maradjak ha úgy alakul.


Akkor miért ijesztgetnek?

2014. márc. 28. 15:06
 6/15 anonim ***** válasza:
41%

de vigyázni kell.

az én esetemben úgy van, hogy a szülés előtti hónapban lejár a szerződésem, és még bejelentett munkaviszony alatt kell igényelnem a segélyt, törvény szerint, ha a szülés előtt 42 napon belül szűnik meg a munkaviszony, az nem baj, csak még azalatt kell igényelnem, ami meg a szülés napjától visszamenőleg max 28 nap lehet.


különben elveszítem a jogosultságot és nem kapok pénzt.


számokkal:


ha, tegyük fel máj. 30-al megszűnik a m.viszony

én meg jún 20-ra vagyok kiírva, még májusban igénylem a tgyást, hogy biztosítottként igényeljek és benne legyek a 42 napban, de csak szülés előtt max 28 nappal igényelhető, tehát már itt ügyelnem kell arra, hogy máj utolsó hetében igényelhetem csak, szóval ha túlhordanám, tehát ha min. 8 nappal túlhordanám, akkor csak jún 1-től igényelhetném, amikor már nem vagyok biztosított, tehát jogosulatlan lennék rá.

2014. márc. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%

* a kérdező esetén nem tudok eligazodni


csak annyit írtam a példámmal, hogy de igen, van olyan, hogy nem szerencsés túlhordani

2014. márc. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

*mert az, hogy mióta dolgozol, és mióta vagy otthon a babával én azon nem tudok elmenni, hogy mennyi ebből a biztosított idő amit figyelembe vesznek.

és ugye az számít.


eleve hogy két éven belül, tehát 2012 (és kiírt hónap és nap)-tól kezdve meg van e a 365 nap, és biztosított jogviszony a szülés napján.

2014. márc. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
2002 júliusa óta vagyok a jelenlegi munkahelyemen határozatlan szerződéssel. 2002. novemberétől-2005 októberéig voltam egyszer itthon GYEDen. Meg most 2012 januárja óta. Köztes időben végig dolgoztam.Jelenleg is GYEDen vagyok augusztusig és GYED alatt szülöm meg a következő ksifiam. Akkor megvannak a napjaim? Tehát a mai napig megvan a munkahelyem és nem tudok arról,hogy esetleg el akarnának küldeni.
2014. márc. 31. 19:41
 10/15 A kérdező kommentje:
Jelenleg GYEDen vagyok,de az is biztosítot jogviszonynak számít,nem? Vagy esetleg elküldhet a cég valami kiskaput kihasználva???
2014. márc. 31. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!