Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha idáig gyedet kaptam, és...

Ha idáig gyedet kaptam, és betöltötte gyermekem a 2. életévét a gyest folytatólagosan kapom vagy igényelni kell. Idáig 49000 ft volt a gyedem ma meg 3190 ft utaltak. Miért csak ennyit?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 4. 07:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert arra a hónapra amikor betölti a gyerek a 2.évet időarányosan kapod. Igényelni kell a gyest a máknál de minél hamarabb.
2014. ápr. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt hittem ez folytatólagos.Köszönöm a segítséget akkor ma intézem.Szép napot!
2014. ápr. 4. 07:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Számíts ra, hogy az elbírálási ido 30 nap, tehat siman lehetsz GYES nelkul egy hónapig.....
2014. ápr. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És milyen papírok kellenek hozzá? Személyesen kell intézni vagy tudom ügyfélkapun át is?
2014. ápr. 4. 07:54
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm megtalàltam, hogy hogy tudom intézni.
2014. ápr. 4. 07:59
 6/9 anonim ***** válasza:

A gyest igen, külön kell igényelni, de célszerű lett volna beadni az igénylést a gyed lejárta előtt 1 hónappal.

Azért kaphattál ilyen kevés gyedet márciusra, mert ha pl. a gyermeked március 3-án töltötte a 2. évét, akkor csak 3 napra jár gyed, nem az egész hónapra. A gyesnél ugyanígy van. Tehát, ha pl. március 3-án volt a gyermeked 2 éves, akkor a gyest március 4-től kell kérned, de 3 nappal kevesebb gyest fogsz kapni.

2014. ápr. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Gyed nem hónapra, hanem napokra jár. Attól függ sz összege, hogy hány nap van egy hónapban. Most - ahogy írták - a 2. életév betöltéséig kaptad. Én megigényeltem a gyest kb. 1 hónapja, és nekem kb. 2 hét múlva már jött is a pénz. Előbb hozta a postás, mint hogy a határozatot megkaptam volna. Az igénylőlapon meg kell jelölni, melyik naptól szeretnéd, ill. jár Neked (a gyermek 2. születésnapja utáni első naptól), de visszamenőleg is kifizetik.
2014. ápr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én március 3-án igényeltem meg a gyest, de sem határozatot, sem pénzt nem kaptam még:( Fejér megyei MÁK.
2014. ápr. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. ápr. 4. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!