Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor gyermeketek betöltötte...

Amikor gyermeketek betöltötte az 1 évet, az étkezéseit hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés
1 éves kor után már lazábbak a "szabályok" (tojásos ételek, tejes dolgok, stb.) Mindent úgy evett már, ahogyan és amit ti szülők, vagy még a fokozatosságot itt is betartottátok? Tápszert ugye még adtatok reggel- este (mennyit?) ?
2014. ápr. 2. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Egy éves korukban már mindent ettek, amit mi. Tápszert soha nem kaptak. Csak szoptattam őket, és már 4 hónapos korukban elkezdtem a hozzátáplálást.
2014. ápr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezek a kérdések nálunk is aktuálisak, két hete töltötte be a lányom az 1 évet.

Én úgy gondolom, hogy mostmár lazábban lehet kezelni a dolgokat.

Például én szép lassan abbahagytam a víz forralását (először csak a fele volt csapvíz, aztán a 3/4e..), adogatok neki olyat, amiben tojásfehérje is van, stb..


A tejjel még nem jutottam dűlőre, azzal szerintem még várok kicsit. Addig is tápszert adok neki reggel és este (reggel kb. 200 ml, este kb. 300 ml). Vacillálok azon, hogy tápszert, tejitalt, vagy tejet adjak-e neki ilyenkor. Mindenütt mást olvasok, hallok, szóval nehéz ez.

Lassan a reggelit szeretném kiváltani, de az esti üvegezés még napirenden marad jó ideig.

Nálatok hogy van, kérdező? :)

2014. ápr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag úgy van nálunk is,ahogy 1-es írta:)

Mondjuk szerintem nincs éles határ 1 éves kornál,szóval nem arról van szó,hogy addig vigyázni,aztán mindent lehet.

Én 1 éves korig bevezettem mindent mindkét gyerekemnél(tojást,tejet is),de már 10 hónapos koruktól nem főztem nekik külön.

2014. ápr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A lányom a napokban lesz még "csak" 11 hónapos, úgyhogy egyelőre csak tájékozódok a témában. Úgy látom nagyon vegyes a hozzáállás, valaki óvatosabb, valaki lazább. :)

Én is az óvatosabbak táborába tartozom, még külön főzök többségben, de már volt, amit adtam a miénkből is. Reggel-este még tápit kap, szerintem a tejitalt fogjuk mi is folytatni a tehéntej helyett.

2014. ápr. 2. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!