Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segítség kellene igazából...

Segítség kellene igazából jogi szempontból. Valaki volt már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Van egy munkahelyem jelenleg,itt fél év a próbaidő.Nincs még meg az egy éves sem és ami rosszabb még próbaidős vagyok májusig.Nemrég kiderült hogy 6 hetes terhes vagyok.Milyen megoldás létezik hogy ne küldjenek el viszont már dolgozni sem szeretnék mivel boltban vagyok és nem csak pénztáros.Kérlek segítsetek nekem mihamarabb.Nagyon fontos lenne.
2014. ápr. 5. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Főnök jóindulat más nincs.
2014. ápr. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semmi sem véd próbaidő alatt. Bár nem világos az írásod alapján, hogy mióta vagy próbaidőn? Tényleg csak a főnök emberségére alapozhatsz, szerintem kicsi eséllyel.
2014. ápr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
6 hónap próbaidő van-határozatlan idejű szerződéssel.májusban telik le a próbaidőm.
2014. ápr. 5. 19:04
 4/9 Jégtánc ***** válasza:
Addig ki kellene húzni valahogy.Próbaidő alatt hiába jelentenéd be hogy terhes vagy ,simán elküldhet.Nem véd semmi.
2014. ápr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is boltban dolgoztam,és nem csak a pénztárban kellett lennem.Az elsővel 33. hétig dolgoztam,a másodikkal 20. hétig(itt dolgoztam volna tovább is,csak nem örültek a terhességnek felhőtlenül,így inkább elmentem táppénzre).Szerintem májusig húzd ki,mert csak gyest fogsz kapni.
2014. ápr. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs felmondási védelem próbaidő alatt.Ezért ne szólj senkinek és bírd ki májusig. Ahogy számolom akkor leszel 14 hetes. Az még korai terhesség meg sem látszik , de ha mégis akkor is hízásra lehet fogni.
2014. ápr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De nem 3 hónapnak kell mindenhol lennie a próbaidőnek? Ez jogilag lehetséges hogy 6 hónap? Nekem ez a fura, ilyenről még nem hallottam. De én mondjuk nem vagyok jogász. A helyedben nagyon megnézném a MT-t.
2014. ápr. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Próbaidő utàn jelentsd be. Ezt a két hónapot ki lehet bírni.


Vagy bejelented most,ha meg kirúgnak,akkor mész az EBH-hoz,hogy biztos vagy benne,hogy a terhesség miatt rúgtak ki hiszen eddig elégedettek voltak a munkàddal. Nekik ez elég kivizsgàljàk,az esetek 90%ban pedig a kismama javàra döntenek,főleg most. Csak ez hosszú és bonyolult.

2016. márc. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Te, utolsó, nem gond hogy majdnem két éve tette fel a kérdést?
2016. márc. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!