Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki segítene, aki jártas a...

Valaki segítene, aki jártas a táppénzes dolgokban?

Figyelt kérdés

Kis leírás, mert én ezt nem értem.

Tehát, 1 évig voltam most betegséggel táppénzen és most az lejár. De még előtte kiderült,hogy terhes vagyok. Beszéltem az OEP-el, hogy ilyenkor mi is van. Azt mondták nem írathatom ki magam semmilyen kóddal megint táppénzre. Viszont mivel ki is rúgtak a táppénz lejárta után így semmilyen ellátásban nem részesülhetek. Ugye munkanélkülire elmehetek de azt tanácsolták várjak fél évet,hogy a TGYÁS-al jobban járjak majd. Viszont így senki fel se vesz dolgozni.

Na most akkor ülhetek itthon egy fillér nélkül terhesen? Én ezt nem tudom elhinni,hogy semmi nem jár. Most ezért kell elgondolkodnom,hogy fogok így vállalni egy gyereket?



2014. ápr. 8. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
sajnos semmi nem jár
2014. ápr. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha megszűnt a munkaviszonyod, akkor tényleg nem jár táppénz, mert már megszűnt a passzív táppénz jogcím.

Így tényleg csak a munkanélküli jár, az pedig, hogy járhat-e TGYÁS, csak akkor lehet megmondani, ha tudjuk, mennyi munkaviszonyod volt előtte, mikor járt le pontosan és mikorra várod a babát.

2014. ápr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Munkanélkülin kívül miért járna bármi más? Nincs munkahelyed, nem dolgozol. Majd szülés után jár a gyes, vagy ha jogosult leszel rá, akkor tgyás, gyed. A párod viszont meg tudja igényelni a magzati adókedvezményt.
2014. ápr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Így van ahogy az előttem lévő is írta. A munkanélkülinél meg azért javasolták, hogy várj, mert ha a szülés kezdőnapján nem leszel biztosított akkor nem fog járni csak a gyes. Tehát ha tudod mennyi napra járna munkanélküli, akkor úgy kalkulálj.

Viszont arra figyelj, ha most nem fogsz kapni semmilyen ellátást akkor fizesd magad után addig a tb-t, mert akkor a terhesgondozásod sem lesz ingyenes!!!!!!

2014. ápr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igényeld meg az önkormányzatnál, hogy fizessék helyetted a TB-t, 1 évig.

Munkanélkülivel tényleg ügyesen bánj, hogy járjon tgyás és gyed. Addig sajnos nem jár semmi. Ha nem lettél volna 1 évig táppénzen, akkor sem járna semmi, ha nincs munkahelyed, a táppénz mindenképp munkahelyhez kötött

2014. ápr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az oké,hogy így nem jár. De nem értem miért nem mehettem el így terhességi táppénzre? Mert az legalább járhatott volna. Így meg gondolkozzak megtartsam e. Hát ez szégyen.
2014. ápr. 8. 14:18
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Terhességi táppénz annak jár, akinek van munkahelye és veszélyeztetett terhes.
2014. ápr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom. Volt is munkahelyem mikor terhes lettem. csak azt mondták nem mehetek el táppénzre semmilyen kóddal. Ezt nem értettem...
2014. ápr. 8. 14:35
 9/10 anonim ***** válasza:
És ezt hogy jelentetted be a munkahelyeden, hogy terhes vagy? Ha írásban, nem szűnhetne meg a munkaviszonyod (kivéve ha határozott idejű). Valószínűleg azért mondták, hogy nem mehetsz tp-re, mert az max 1 évig jár egy huzamban. A megszakításnál nem tudom pontosan hogy működik ezt egy tanácsadó biztos meg tudná mondani, mert lehet ha visszamentél volna 1 napra dolgozni úgy már mehettél volna tp-re. De ha kirúgtak és nem tudod igazolni, hogy ő tudott a terhességről a kirúgás pillanatában semmi sem fog járni hónapokig.
2014. ápr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A táppénz 365 napig jár, ha a keresőképtelenség előtt legalább 1 év munkaviszony van. Ha csak kevesebb pl. 300 nap, akkor csak 300 nap jár... Az összege a napi átlegjövedelem 60%-a, kivéve, ha nincs 2 év folyamatos bizt. töltött idő, vagy kórházban kezelik, mert akkor csak 50%.

Fontos lenne tudni, hogy határozatt idejű volt-e a szerződésed, ha nem, akkor a munkáltatód tudott e arról, hogy terhes vagy. Írásban közölted-e velük vagy pl. kértetek-e a pici után családi adókedvezményt, mert ott mint magzat szerepel és ha a munkáltató azt kitöltötte, alírta, akkor tudnia kellett róla.


Ha jogosan tettek ki, akkor sajnos tényleg az van, amit az oep mondott. Szülés előtt kell igényelned az álláskeresésit, majd igényelned a tgyást. Amíg csak "otthon ülsz", fizetned kell magad után az Egészségügyi szolgáltatási járulékot 6810,- Ft/hó (227,- Ft/nap). Ha ezt nem fizeted, nem leszel jogosult a tb természetbeni ellátásaira.


A legjobb az lenne, ha tudnál valami munkát keríteni, de ez terhesen tényleg elég nehéz.

2014. ápr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!