Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Az alábbi szerint biztos...

Az alábbi szerint biztos jogosult vagyok gyedre?

Figyelt kérdés

Tehát ha kiír az orvos, mondjuk ápr 20-al Tgyásra

a munkaszerződésem lejár ápr 30-án

de 20-ától kérem a tgyást a foglalkoztató által


DE ha mondjuk májusban bírálják el, mert mondjuk visszaküldik ilyen olyan hiánypótlás miatt, vagy bármi történhet, és mondjuk májustól folyósítják...(vagy ilyen nem fordulhat elő? mindenképp ápr 20-tól vagyok jogosult?)



"Jogosult Gyedre:


a terhességi‐gyermekágyi segélyben részesült anya, akinek a biztosítási jogviszonya a terhességi‐gyermekágyi segély igénybevételének

időtartama alatt szűnt meg feltéve, hogy a terhességi‐gyermekágyi segélyre való jogosultsága a biztosítási jogviszony fennállása alatt keletkezett és a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt"


2014. ápr. 12. 17:22
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

az én esetem valami olyasmi


dolgoztam már egy évet, kaptam munkanélkülit, utána, meg nincs meg egy év, tehát nem járna munkanélküli

2014. ápr. 12. 18:33
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha jogosult vagy tgyásra, jogosult leszel gyedre is. Ezt ilyenkor passzív gyednek hívják.

Bár az tényleg fontos, hogy akkor most mennyit is dolgoztál (mettől meddig) mennyi ideig voltál munkanélküli, volt-e a biztosításodban megszakítás, ha igen mennyi.....

De gondolom mivel eleve úgy tetted fel a kérdést, hogy mész tgyásra, azt már tudod, hogy jogosult vagy-e rá.

2014. ápr. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

"Ha jogosult vagy tgyásra, jogosult leszel gyedre is"


ez az, ami nem teljesen igaz.

mert ha pl máj-ban igényelném a tgyást,(amikor már lejárt a szerződésem, de 42 napon belül még jogosult vagyok a tgyásra)akkor nem lennék jogosult gyedre.


tgyásra igen, jogosult vagyok.

a munkaviszonyaimmal meg nem kell törődni, én természetesen már mindennek utána jártam ebbena tekintetben, meg van a 365 nap bizt időm, és tudom, hogy ha van folyamatos 180 nap, meg ha nincs, mindentől függ minden.

2014. ápr. 12. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!