Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha most járt le a gyedem...

Ha most járt le a gyedem ápr.1-én, és babát várok decemberre akkor mi alapján számítják ki a gyedet t-gyást vagy nem is leszek rá jogosult csak a gyesre?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 18. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Fennáll még a munkaviszonyod?

Április 1 után visszamész dolgozni vagy csak gyesen leszel? Kiveszed a felhalmozott szabikat? Kevés az információ.

Egyébként ha megvan még a munkaviszonyod és szüléskor is meglesz, akkor járni fog tgyás és gyed is.

2014. ápr. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fennáll még a munkaviszonyom és úgy terveztem hogy nem megyek dolgozni vissza , hanem itthon maradok gyesen , nem hiszem hogy a fenn maradt szabit kiadják a gyes lejártáig, csak ha visszamennék dolgozni gondolom ? Gondoltam rá hogy visszamegyek letöltöm a szabit és elmegyek táppénzre de gondolom vagyis fogalmam sincs hogy a kettő mármint a gyes meg a táppénz összefér -e?
2014. ápr. 19. 06:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetem van. Én ezt csináltam (tb szakértővel is megbeszéltem, mert így még jobb ellátás alapokat is kapok, mint az elsővel)

Szóval nekem januárban járt le a gyed és szeptemberben szülök. Most májusban kiveszek 2 hét szabit a felgyűltből, majd eljövök tp-re a szülésig. Így kapom a gyes + tp is, mert jár. Viszont, ha nem veszek ki a szabiból akkor csak a tp vagy gyes járna. Én megvártam míg betöltöm a 3 hónapot (nehezen indult és biztos akartam lenne, hogy nem felesleges köröket futok a főnökkel), utána felvázoltam a neki mit szeretnék és nem fogadta elutasítóan :), így megírtam a kérelmet (min. 30 nappal előbb kell), hogy xy naptól megszüntetem a fizu nélküli szabimat és elkezdeném kivenni a felgyűlt szabit. (Ezt el kell fogadnia a munkaadónak, nincs kibúvás alóla).

2014. ápr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szóval akkor szerinted is jöjjek el tp.-re ,engem azért is aggaszt nagyon mert itt valahol azt olvastam hogy a a gyedet mindig az előtte levő évből számítják, tehát ugy április elsejétől már gyesen vagyok ha decemberben szülök akkor a tgyást még az előző éviből kell hogy számolják az még ok , de a tgyás lejárta után a gyed már következő év és az előtte lévőben jóformán 3 gyedes a többi gyeses hónap lesz és akkor nagyon keveset kapnék,gyedet 4 nem tom mi tévő legyek ? Ez az én formám ! Jöhetett volna előbb is a baba és most nem fájna a fejem ,:( de 2 év kevésnek bizonyult teherbe esni :( mondjuk amúgy sem ártana nekem is megvárni a 12 hét leteltét biztos ami biztos alapon , bár isten igazából ha akarnék sem tudnék visszamenni dolgozni mert kissé messze van tehát nem szándékozok utazgatni mindennap! de ha jól értettem amit mondál akkor igazából ha nem is jönne össze utána is van egy évem majdnem hogy sikerüljön ! A lánykám is 3 év volt! egyébként nagyon köszönöm a segítségedet ! jó valakivel beszélni aki érti a problémám:) !
2014. ápr. 19. 14:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, de mint írtam ne felejts előtte egy pár nap szabit kivenni, mert akkor nem jár együtt a kettő. Viszont a lényeg, hogy a tgyás, gyed, gyes, nem alapja a következő ellátásoknak. Ezt nekem a máknál, oepnél is megerősítették. Ezért is lenne mindegy, hogy erre az időszakra ki (én vagy a párom kapná a gyest). És rád is vonatkozhatna a kedvezmény szabály, vagyis, ha nem minimálbéres voltál és jó ellátásod van/volt az első gyerkőcnél annál rosszabb már lehetne. Hogy pontosan mennyi, azt csak a pontos adatok után a tb-s tudná kiszámolni. Ha érdekel az enyém szívesen elküldöm e-mailben, ha rámírsz priviben.

2014. ápr. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!