Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 6 hetes terhes vagyok. Ha...

6 hetes terhes vagyok. Ha most váltok munkahelyet, akkor az új helyen kapott bérem alapján számítják a pénzt?

Figyelt kérdés
A korábbi munkahelyen kapott bér vagy az ott töltött idő beleszámít valamibe?
2013. szept. 6. 08:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A szülést megelőző 2 év átlagát nézik. En terhesen nem váltanék a helyedben, mert ha van próbaidő, az alatt simán kirughatnak, hiába vagy terhes.
2013. szept. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Én szerintem beleszámít az új munkahelyen töltött idő.De jó ötlet terhesen munkahelyet váltani?
2013. szept. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Az új munkahelyben jobban bíznék, mint a régiben... :)
2013. szept. 6. 09:02
 4/21 málna_ ***** válasza:
Igen, idén júliustól változott a törvény, már csak az új munkahelyeden lévő béredet veszik alapul.
2013. szept. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Igen, ha most váltasz, akkor kizárólag az új munkahelyeden elért béredet fogják figyelembe venni.


És az első válaszhoz hozzáfűzném, hogy soha nem nézték két év átlagát az ellátások összegének megállapításánál.

2013. szept. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Hát...szerintem gondold meg. A próbaidő alatt bármikor kirúghatnak. Viszont a terhességedet ha jól tudom a harmadik hónapig köteles vagy bejelenteni. Szóval kitolhatnak veled.
2013. szept. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%
Nem köteles bejelenteni a terhességét :)
2013. szept. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
az Új Munka Törvénykönyve szerint tájékoztatási kötelezettsége van a munkaadója felé.
2013. szept. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Az új Munka törvénykönyvkönyv szerint 2012. július 1-től a kismama köteles ÍRÁSBAN bejelenteni a terhesség tényét
2013. szept. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Aki javasolta, hogy ne jelentse be, hogy terhes: kotelezo orvosi alkalmassági vizsgalat van mindenütt, ahol ra kérdeznek a terhessége is. H nemmel válaszol, onnantól bármikor kirughato, mivel hazudott.
2013. szept. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!