Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megteheti a munkáltatóm, hogy...

Megteheti a munkáltatóm, hogy nem vesz vissza GYED mellett?

Figyelt kérdés

Májustól szerettem volna visszamenni fél évre dolgozni. Mivel megint babát várok, december közepével szerettem volna TGYÁS-ra menni.

A főnökömnek az előírtak szerint szóban és írásban is jeleztem az igényemet, erre ma nem hivatalosan felhívott és közölte, hogy épp elég baj, hogy megint szülök és "lopom" a pénzüket és ha nagyon erőlködök, hogy visszavegyen, alapos indokkal ki fog rúgni. Azt mondja, ha bizonyítani tudja, hogy megszűnt a munkaköröm (eladó voltam) akkor terhesen is kirúghat. Ez tényleg igaz?

Hivatalos választ még nem kaptam tőle.


2014. ápr. 18. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ilyen.
2014. ápr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elvileg akkor is érvényes a felmondási tilalom, ha átszervezés vagy létszámleépítés van. De mindenképpen érdeklődj a jogi fórumokon vagy más illetékesnél.
2014. ápr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.Jelenleg gyed-en vagyok megszűnt a bolt ahol dolgoztam,ezért felhívtam a HR-eseket,megkérdezni,hogy megszűnt-e a munkaviszonyom,és még erre is azt mondták,h nem.Fel ajánlanak majd helyeket,aztán,ha egyik sem jön be akkor intünk búcsút egymásnak.
2014. ápr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csakis rendkívüli felmondással mondhatna fel, de nagyon-nagyon nyomós oknak kell lennie, az nem elég, hogy megszűnt a munkaköröd, akkor másikat kell felajánlania. Illetve akkor szűnik meg a munkahelyed, ha a cég teljesen megszűnik jogutód nélkül.

Vagyis, köteles visszavenni gyed mellett is és nem rúghat kis sem, max. ha valami törvényelleneset csinálsz vagy bántalmazol valakit a munkahelyen,ittasan mész dolgozni, ekkor léphet életbe a rendkívüli felmondás. Vagy ehhez hasonló dolgokat csinálsz. Egyébként, ha lejár a gyeded vagy akár most is, ha ilyen szemét a főnököd, írásban jelezd neki a terhességet, nem rúghat ki, védett vagy!

Ha nem hajlandó az együttműködésre, akkor irány a Munkaügyi Felügyelőség. Tehát, bizonyíthatja, hogy megszűnt a munkaköröd, de másikat kell felajánlania, ha a munkahely még nem szűnt meg, nincs felszámolás alatt, nem jelentett csődöt és társai.

2014. ápr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheti meg de azért én megértem. Visszamész pár hétre dolgozni vagy max hónapra aztán kiíratod magad táppénzre és megint lelépsz. Ő kirúghatja azt akit helyetted felett majd pár hét múlva megint kereshet helyedre valakit. Mindezt azért, hogy te ne gyes-en hanem táppénzen legyél és jobban járj.
2014. ápr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos megteheti, az utolsó rész vonatkozik rád:

[link]

Viszont szerinted azt megtehetnéd (amit én is csinálok most, és pont amiatt, hogy ne az legyen, hogy dolgozok egy hónapot, aztán eljövök tp-re, vagy dolgozok egy darabig számítanak rám, aztán meg megint kereshetnek a helyemre valakit, én sem örülnék ennek). Szóval én beszéltem a közvetlen főnökömmel, hogy igen megint terhes vagyok, így visszamenni még biztos nem tudok egy darabig, viszont május elejétől kivennék a felgyűlt szabiból, majd elmennék tp-re a szülésig (nekem szeptemberben lesz a baba, így érdemben tényleg nem sokat tudtam volna dolgozni, sőt időközben kiderült veszélyeztetettre vesz, mert most minden kínom van, ami az elsővel elkerült). Simán belementek, az igazgatóságnak megírtam a kérelmem és ennyi. Ők is tudják, hogy így akkor mi a helyzet és a helyemen maradhat még pár évig más.

Szóval szerintem te is csináld ezt, a tp+gyes is jobb, mint ha kirúg/kirúgatod magad).

2014. ápr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!