Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Férjem kérheti a GYED extrát?

Férjem kérheti a GYED extrát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg GYED-en vagyok a kisfiammal itthon, szeptemberben lesz 2 éves. Jön a kistesó decemberben és sakkozunk, hogy jönnénk ki jobban.


- Elmehetek táppénzre veszélyeztetett terhesként és akkor gondolom le kell mondanom a GYED-et? (Táppénzzel jobban járok, mint a GYED-del.)

- A férjem igényelheti így helyettem a GYED-et, mivel ő dolgozik (GYED exta) szeptemberig?


A GYED lemondásra van formanyomtatvány? Gondolom ugyanabban az időben neki meg kell igényelnie?


Nagyon köszönöm a válaszokat!



2014. ápr. 19. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen igényelheti, de 60 napig nem fog kapni igényléstől számítva.
2014. ápr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Hogyhogy? Ezt nem értem, van valami kitétel?

2014. ápr. 19. 13:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen van egy olyan kitétel, hogy ha átadod a gyedet, akkor 60 napig vagy munkabér vagy gyed jár a férjednek, és csak utána mindkettő. Én a helyedben (hasonló cipőben járunk, csak én már most gyesen vagyok), megszakítanám a fizu nélküli szabimat (előtte persze jelentsd be a munkahelyen, hogy terhes vagy, vagy a kérelemmel együtt) vegyél ki pár nap szabit a felgyűltből (nem kell az összeset) és utána menj táppénzre, így jár együtt a táppénz és a gyed is, illetve szeptember után a gyes és a táppénz is míg megszületik a kistesó. Ez már csak azért is lenne egyszerűbb, mert nem kell a sok oda vissza írogatással tölteni az időt, mert ugye akkor most átíratnátok a férjedre, aztán a gyest is neki kellene megigényelni, de a pici megszületésével, a párodnak le kell mondani a gyest és neked kell megigényelni.
2014. ápr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utánanézek ennek, nem tudtam, hogy ebben az esetben jár mindkettő együtt, a 60 napos korlátozást sajnos megtaláltam én is :-(

Amúgy szeptember után miért nekem kell(ene) GYES-t igényelni? Apa nem kérheti?


Köszönöm még egyszer!

2014. ápr. 19. 14:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Az egészen biztos, hogy a kicsi születése után a két ellátást csak egyikőtök igényelheti, tehát olyat nem lehet, hogy Te a TGYÁS-t a kicsi és apa a GYES-t a nagy után.


Én is többektől azt hallottam, hogy ha megszakítod a fizetés nélküli szabit, akkor járhat együtt a táppénz és GYED, de inkább hívd fel az illetékes szervet és kérdezd meg, nehogy visszafizettessék utólag.

2014. ápr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Igen jár együtt a kettő, én az év elején már végigjátszottam ezt az igénylésnél, a lényeg, hogy legyen megszakítva a fizu nélküli szabi és legyen benne keresőtevékenység (vagyis jelen esetben már a szabi is annak számít),amiről táppénzre mész. Ha nem menne vissza állományba a kérdező akkor nem járna együtt a kettő.

2014. ápr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!