Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha terhesség alatt táppénzen...

Ha terhesség alatt táppénzen vagyok, az csökkenti a majdani gyedemet vagy csak a bejelentett bruttó bért veszik figyelembe?

Figyelt kérdés
Illetve a gyed számolásakor a tgyás alatt eltöltött idő beleszámít vagy csak a munkában töltött?
2014. ápr. 21. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
12%
Csökkenti és a Tgyás nem számít bele. Az segély, nem bérjövedelem.
2014. ápr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2014. ápr. 21. 20:49
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Pardon, én is kérdeznék: ha a terhesség utolsó 6 hetében vagyok táppénzen, az befolyásol valamit?
2014. ápr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én nem értem, hogy az első miről beszél. A táppénz, a tgyás és a gyed sem segély. Ami segély, az a gyes, de a Kérdező nem erre kiváncsi.

A táppénz összege nem befolyásolja sem a tgyás, sem a gyed összegét, mivel csak a bérezett napokat veszik alapul. Alapszabály, hogy az igénylést megelőző év bruttó átlagbérének a 70%-a az alap, ha van 180 bérezett nap. Ha egyáltalán nincs 180 bérezett nap, akkor a szerződés szerinti bér vagy tényleges bér lesz az alap. A táppénz nem csökkenti. De, ha leírod, hogy mikor szülsz, mióta vagy táppénzen, akkor sokkal jobban tudok segíteni.

Amúgy a tgyást a szülés előtt 28 nappal igénybe lehet venni, célszerűbb, mint táppénzre menni, legalább nem a szülés után kell a papírokkal rohangálni.

Azon mit értesz, hogy a tgyás alatti idő beleszámít-e? A gyed összegének számolásába a tgyás alatt kapott jövedelem nem számít bele, ha erre gondolsz. Ha több infót megadsz, pontosabb választ tudok adni.

2014. ápr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kedves utolsó. :) még csak most tudtuk meg, hogy jön a baba, szóval még nagyon az elején vagyok, csak szeretnék képbe kerülni mindennel. Szeretnék dolgozni, amíg csak lehet, de sosem tudni, hogy alakul, hogy bírom ezért érdekel a táppénz része is.
2014. ápr. 21. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!