Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nincs bejelentett munkám,...

Ha nincs bejelentett munkám, és magam után fizetem a TB-t, akkor azt a terhesség alatt is fizetnem kell? És a szülés után is?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 08:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt szerintem fizetned kel de szülés után nem mivel akkor már GYES-t kapsz és abból vonnak.
2010. jan. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szülésig kell fizetni. Én is fizetem, de utána Gyes lesz, akkor már nem kell nekünk befizetni.
2010. jan. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van, ahogy az előttem szólók írták. Ha megszülsz, akkor 2 példányban el kell küldeni azt a papírt, amit akkor töltöttél ki, mikor elkezdted magad után fizetni a tb-t, csak nem az A, hanem a B oldalát kell kitölteni és a kis négyzetbe ez 3-mast kell írni. Én hamarabb elmentem ezért a papírért, kitöltöttem, csak a szülés dátumát kellett beírnom, utána postára adtam, és küldtek vissza egy határozatot, meg az egyik példányt lepecsételve, hogy minden oké.

Az utolsó hónapra csak az időarányos részt fizettem, tehát mivel szept. 25-én született meg a fiam, így arra a hónapra nem 4500Ft-ot fizettem, hanem csak 3600Ft-ot.

2010. jan. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!