Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Rendszeres gyermekvédelmit...

Rendszeres gyermekvédelmit kaptam eddig. Holnaptól lesz munkám. Azonnal le kell mondanom?

Figyelt kérdés
Így már kiesünk a kedvezményből. Eddig ingyen étkeztek a gyerekek az iskolában és az oviban. Holnaptól lesz munkám, de konkrétan normális fizetést csak júniusban fogok kapni. Már holnap le kell mondanom a gyermekvédelmit? Májusban már ki kell fizetni az ebédjüket? Majdnem 20 ezer ft és még fizetésem sem lesz csak egy-két napra. Hogy működik ez?
2014. ápr. 22. 07:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkortól kell lemondanod, ahogy a fizetésed eléri a gyerekvédelmi egy főre jutó normáját, azaz többet keresel mint 39e/fő.
2014. ápr. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nos, nekem anno azt mondta az ügyintéző, amikor bementem bejelenteni, hogy ugyan 15 napon belül jelezni kell, ha az anyagiakban változás all be, de valójában senki nem foglalkozik vele. Amikor lejár es ujra igényelned, akkor nézik a jövedelmet, amig érvényes a kedvezmeny, addig nem ellenőriznek. Igy aztán hagyta az egészet mi pedig kaptuk a kedvezményt az iskolaév végéig.
2014. ápr. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ügyintéző függő.

15 napon belül kell bejelenteni a változást, tehát fizetés után, bérpapírral.

Igazából 1 évre állapítják meg, tehát én is azt mondom majd ha lejár, akkor ne kérd újra, ennyi.

mennyi lesz úgy az 1 főre jutó? Ha jól számolom akkor 2 gyereked lehet.

2014. ápr. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Meg fogja haladni a 39 ezret. Az a baj, hogy a suliban a tanárok és az oviban az óvónők is tudni fogják,hogy dolgozni kezdtem, mert korábban kell menni a gyerekeknek és gondolom ők meg furán fognak rám nézni, hogy miért kapják még a gyerekek ingyen az ételt. Ha pedig ez kiderül, akkor ugye vissza kell fizetni azt, amit jogosulatlanul vettünk fel. De akkor ráérek május végén vagy június elején szólni, ha már kaptam egy havi fizetést?
2014. ápr. 22. 08:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Nehogy azt hidd, hogy ezt bárki tudja és furán fog rád nézni! Iskolában dolgozom, csak én tudom, hogy kinek mikor jár le a gyermekvédelmije, titoktartási kötelezettségünk van! Nem mondhatom el, hogy Józsika ennyit fizet, Bécike meg annyit! Ráérsz a fizetésed után ügyet intézni és ha olyanhoz kerülsz azt fogja tanácsolni, hogy nyugodtan várd meg a rgyt lejáratát...
2014. ápr. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!