Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Rendszeres gyermekvédelmit...

Rendszeres gyermekvédelmit igényelhetek ujszülött után az önkormányzattól? Fognak adni valami rendszeres összeget vagy csak óvodáskortól az étkezésre kapjuk meg?

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 11:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Persze igényelhetsz most is. Ha még nem óvodás a gyerek, akkor évente kétszer küldenek kb. 6 ezer forint értékű Erzsébet utalványt, július és november hónapban. Ha már óvodás akkor ingyen étkeztetés jár mellé, illetve iskolában ingyen tankönyv.

Akkor jár, ha az 1 főre eső jövedelem nem éri el az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 140%-át, vagyis 39.900 Ft-ot, vagy ha egyedülálló vagy, vagy a gyermek súlyosan vagy tartósan beteg.

Vagyoni helyzetet is vizsgálnak, vagyis van-e a te vagy párod nevén ingatlan vagy autó például. Vagyoni érték külön-külön számítva nem haladhatja meg az öregségi nyugdíj húszszorosát vagy egybe számítva a hetvenszeresét.

A vagyoni helyzet vizsgálata a közös háztartásban élő közzeli hozzátartozókra is kiterjed. Tehát, ha pl. édesanyáddal laksz, akkor azt is nézik, hogy az ő nevén van-e valamilyen vagyoni értékű jog.

Mikor én igényeltem tavaly, nem kaptam meg, pedig gyedből és családiból éltünk, mert a párom munkanélküli lett. De párom nevén volt akkor egy autó, minek forgalmi értéke 1 millió 300 ezer volt akkor. Így nem kaptuk meg, az autót árultuk, de tudjuk milyen nehéz eladni manapság bármit is. Mire az autót eladtuk, párom is talált munkát, így meg azért nem kaptam meg, mert túlléptük az 1 főre eső jövedelmet 3 ezer forinttal!

Egyébként 1 évre állapítják meg a segélyt, évente kell újraigényelni.

2013. jún. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!