Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi idő után "illik"...

Mennyi idő után "illik" teherbe esni egy új munkahelyen?

Figyelt kérdés
Már egy ideje próbálkozunk babával, de eddig sajnos még nem sikerült. Időközben úgy alakult, hogy munkahelyet kellett váltanom. Ha lejár a próbaidő kapok rendes szerződést, de mi van akkor, ha viszonylag hamar teherbe esek? Kirúghatnak? Vagy van valamilyen szabályzás erre, hogy az adott helyen X ledolgozott idő után kapok csak Tgyást, Gyedet? Nem akarjuk abbahagyni ettől még a próbálkozást, mert már nagyon szeretnénk babát, és nem vagyunk már olyan fiatalok se, hogy ráérünk még 1-2 évet. Előre is köszi a válaszokat!
2014. ápr. 23. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha próbaidő alatt esel teherbe, és ki is derül, akkor kirúghatnak, és jó eséllyel ki is fognak.

A próbaidő általában 3 hónap, közszférában 6 hónap. Nem kell éveket várnotok, de ha 3 hónap a próbaidőd, akkor legalább 2 ciklust hagyjatok ki, ha hat, akkor is várjatok 4-5 hónapot, azért ez mégsem éveket jelent. De az nem lesz mindegy, hogy kapsz mondjuk nettó 25 ezer forint gyest, vagy lesz normális gyed-ed.

2014. ápr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, úgy értettem, hogy a próbaidőt megvárjuk mindenképp, még 1 hónap és letelik. De utána már nem szeretnék tovább várni.
2014. ápr. 23. 14:45
 3/7 anonim ***** válasza:

ha folyamatos a munkaviszonyod, akkor a szülést megelőző év számít a gyed alapjául.

én azért kivártam az egy évet, mire bele mertem vágni a babatervezésbe. (hozzáteszem, hgoy anyagilag is jobban jártam)

viszont a főnököm nem vett vissza, mert már volt a helyemen valaki.

és kaptam rosszindulatú beszólásokat kollégától (nem nőtől), hogy ne csodálkozzak, mert alig két évett dolgoztam ott :(

hozzáteszem, hogy a terhességemet végig dolgoztam, soha nem voltam beteg.

azt tudom javasolni, hogy tedd magad fontossá a cégen belül, legyél nélkülözhetetlen, ne csak kisegér, hogy nagyobb esélyed legyen arra, hogy visszavegyen a főnök.


szóval várjatok még néhány hónapot, aztán hajrá! :)

2014. ápr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Okés köszi! :)
2014. ápr. 23. 16:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 1-2 évet jó lenne ugyan ott dolgozni, de az sem biztosíték, hogy utána újra visszavesznek szóval döntsetek ti.
2014. ápr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. A helyedben én kivárnám a próbaidőt, max 1-2 hónapot, aztán hajrá. Tényleg felesleges éveket várni, akkor sem biztos, hogy meglesz a munkahelyed, mire visszamész. A rosszindulatú kollégákkal meg nem kell törődni. Első a saját életetek, meg érdeketek, a többi nem számít.
2014. ápr. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Igen az lesz, megvárom a próbaidő végét, aztán hajrá megint. Ugyanakkor az is lehet, hogy sokáig fog ígyis váratni még magára a baba, eddig már 7 hónapja nem jött össze. Az nem is feltétlenül szempont, hogy visszavegyenek utána, elképzelhető, hogy amúgy sem mennék vissza, gyerek mellett már nem igazán lenne vállalható számomra az a munkakör. Köszi mégegyszer!
2014. ápr. 25. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!