Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha most kezdtem egy munkahelye...

Ha most kezdtem egy munkahelyen, de nem illik az igényeimhez és 30 napos felmondási idő van, de nincs próbaidő, akkor hogyan tudnám elérni, hogy pereskedés nélkül kirúgjanak vagy felmondhassak?

Figyelt kérdés
Telefonos munka egyébként.

2013. aug. 28. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a szerződésedben nincsen próbaidő megszabva, akkor a munka törvénykönyve szerinti 30 nap érvényes, mint próbaidő. Ez alatt felmondhatsz egyik napról a másikra is. A próbaidőtől a munkáltató nem tekinthet el egyoldalúan, hiszen neked is jár.
2013. aug. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Áh köszönöm szépen!
2013. aug. 28. 17:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Tévedtem, nem kötelező a próbaidő. Mondjuk én tutira kikötöttem volna, mielőtt aláírom a szerződést. Elég rizikós leszerződni valahová úgy, hogy nincs lehetőséged dobbantani, ha már az első héten rájössz, hogy nem az eseted.
2013. aug. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szimplán közlöd vele hogy nem kivánsz tovább itt dolgozni indokolni nem kell semmi köze hozzá oszt kész.
2013. aug. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs a munkaszerződésedben próbaidő kikötés, akkor nincs is próbaidő.

Ebben az esetben, ha felmondasz, akkor 30 nap felmondási idő van, aminek ledolgozásához ragaszkodhat a munkáltató.

Ha igényt tart rá, és Te mégsem dolgozod le, akkor a felmondási időre járó béredet - mint "kártérítést" - jogosan követeli rajtad a munkáltatód, mivel jogellenesen szünteted meg a munkaviszonyodat.


Amit ajánlok: Beszéld meg a dolgot a munkáltatóddal, hogy Neked nem jön be, és ne fárasszátok még egymást 30 napig. Ha rögtön elenged, akkor azt írásban is erősítse meg, nehogy később letagadja.

2013. aug. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ki kell lépni a faszba
2013. aug. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sziasztok én is így jártam csak pályakezdő vagoyk, és a Főnököm nem hajlandó közös megegyezéssel elengedni,már örületbe kerget mert kaptam egy ezerszer jobb és biztosabb munkalehetősséget de kb 1 hetem van rá, a flemondásomat másodszor ne mírta alá... Nem tarthat itt erőszakkal mert már lassan úgy érzem.... nincsvalami kiskapu?
2013. dec. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

[link]

én velük beszéltem telefonon, nagyon kedvesek és segítőkészek voltak, írtam emailt és másnap már fel is hívtak, ők tudnának segíteni ha lehet

2013. dec. 9. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!