Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes mellett dolgozhatok igy?

Gyes mellett dolgozhatok igy?

Figyelt kérdés

ha a nagyszülő menne el gyesre (papiron) a gyerekkel,mellette nekem lehet bejelentett munkám igy,dolgozhatok?A gyerek 1 éves kora alatt


Van egy családi vállalkozás ahol dolgozok,szülés után is be leszek jelentve,tehát dolgozni fogok,de csak a papir munkákat fogom intézni,ami napi 2-3 órát vesz majd igénybe,tehát újszülött mellett is meg tudom majd csinálni.Gyed nem fog járni nekem,mert nem lesz meg a bedolgozott időm,igy mindenképp gyest fogok csak kapni.

Ilyen esetben át kell "iratni" a gyest valakire hogy dolgozhassak,tehát kaphassak fizetést is?


2014. ápr. 25. 13:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nagyszülő csak 1 éves kor után mehet gyesre.
2014. ápr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
és apuka?
2014. ápr. 25. 13:10
 3/13 anonim ***** válasza:
Azt csak úgy nem lehet nagyszülőre íratni, meg van adva annak is a feltétele (ha jól tudom egy lakcím, illetve ő sem dolgozhat mellette és nem kaphat más állami juttatást sem).
2014. ápr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Apuka mehet, de nem dolgozhat mellette hivatalosan és nem kaphat ő sem más állami juttatást pl. szociális segély stb.
2014. ápr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

egyszerűen nem kéritek a gyest egy éves korig és ennyi.

Nyilván jól keresel, ha ennyi időre sem akarod feladni a munkát, nem hiszem, hogy ez a 25ezer annyira kell.

2014. ápr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nagyszülő nem dolgozik,nyugdijas már.
2014. ápr. 25. 13:12
 7/13 anonim ***** válasza:
Apuka bármikor mehet gyesre, de 1 éves korig nem lehet dolgozni mellette.
2014. ápr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
mindegy, hogy nyugdíjas, nagyszülő 1 éves kor alatt nem kaphat gyest.
2014. ápr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

nem keresek jól,és sajnos szükség lenne minden pénzre.Új cég,még nem indult be.

Apuka ő a fele cég tulajdonosa,akkor ő sem mehet gyesre ezek szerint?

2014. ápr. 25. 13:14
 10/13 anonim ***** válasza:

nem, ha dolgozni akar, akkor nem mehet.


Értsd már meg, egy éves kor alatt nem jár párhuzamosan semmiféle ellátás a munkával, csak egy éves kor felett; illetve a nagyszülő 1 éves kor alatt nem is igényelheti az ellátást, akár nyugdíjas, akár dolgozik.

2014. ápr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!