Lakcimkartya csere miatt elesek a szuletesi tamogatastol?

Figyelt kérdés
Az önkormányzati egyszeres Születési támogatàsra gondolok. Ahol én lakom, ott ez 20 ezer forint. Csatolni kell sokféle iratot, köztük a lakcímkártyàt, mert az egyik feltétel, hogy már legalàbb 1 éve kerületi lakos legyek. Viszont nekem névváltoztatás miatt lakcímkártyát kell cserélnem, arra meg az új dátumot fogják nyomtatni. Akkor hogy tudom majd bizonyítani, hogy több mint egy éve kerületi lakos vagyok?
2014. máj. 2. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A lakcimkartyan fel van tuntetve, hogy mikor jelentkeztel be adott cimre...
2014. máj. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A lakcím kártyán az a dátum van amikor oda költöztél, de ha más nem a régit fénymásold le amin még a régi cím van így tudod bizonyítani, hogy már egy év ott laksz. Én születésemtől itt lakok, a születésem dátuma van a lakcímkártyámon is a címem mellett.
2014. máj. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor ez azt jelenti, hogy a bejelentési idő az marad a régi? Most teljesen butának érzem magam, mert eddig csak akkor csináltattam másikat mikor új helyre költöztem, akkor meg evidens volt, hogy aznap jelentettem be először.

Köszi szépen!

2014. máj. 2. 19:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi tavaly áprilisban vettünk lakást abban a kerületben, ahol én már 25 éve állandó lakos voltam. Itt nőttem fel, itt jártam az iskoláimat, stb.

Nyilván átjelentkeztem állandóra a saját lakásunkba és nem "maradtam" apukámék címén, ami ugye születésem óta volt a lakcímem.

Nálunk nem pénzbeli támogatás van, hanem babakelengye.

Mikor mentem az okmányirodába, akkor kérdezték, hogy csak 2013. április óta vagyok itteni lakos?! Közöltem, hogy nem. Már 25 éve ebben a kerületben lakom, csak tavaly lakást vettünk a férjemmel.

Ennek ott helyben utána néztek (nevem alapján), feltűnt nekik a 2012. évi névváltozásom (férjhez mentem) és leigazolták, hogy állandó lakos vagyok.

2014. máj. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!