Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szülési szabadság? TGYÁS

Szülési szabadság? TGYÁS

Figyelt kérdés

Június 8.ára vagyok kiírva.Szeretném a szülés előtt 28nappal elmenni tgyásra.

Jelenleg táppénzen vagyok,jár is nekem a tgyás....stb

A háziorvosom azt mondta,hogy a munkahelyem ad papírt,hogy pontosan hányadikával kezdhetem.

Munkahelyem egyértelműen azt mondta,ők nem.És logikus,ők nem tudhatják pontosan hányadika a szülés várható időpontja.

Ők azt mondták a nőgyógyász add valamit.Kedden megyek NST-re a nőgyógyászatra megkérdezem.

Másnál ez hogyan zajlott?Mit hogyan kellet tennie?

Kislányommal csak a születése után kezdtem így ott más volt a helyzet....



2014. máj. 4. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nogyogyaszhoz elmesz, aki ad neked egy "kutyanyelv" nevu papirost - kozismertebb neven tappenzes papirt -, amire rairjak, hogy mi a szules varhato ideje.

Ezt leadod a m.helyeden es ennyi.

2014. máj. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Terhességi állományba kell, hogy vegyenek. Ezt nekem a háziorvos intézte, de biztos van, ahol a nőgyógyász is tudja inzézni. Ez egy olyasmi papír, mint a táppénzes. Ezt kell beadnod a munkahelyeden, valamint a kiskönyvből az orvoslátogatásokat igazoló oldal másolatát és az igénylőlapot(az oep weblapjáról letölthető). Nekem így kellett intéznem.
2014. máj. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én végig dolgoztam, és a kiírt időpont előtt 22 nappal mentem tgyásra.

Én úgy intéztem, hogy a háziorvostól kértem papírt (ő volt közelebb), és a kiskönyv alapján megírták azt a rózsaszn papírt. Ezt leadtam a munkahelyen, és ők intéztek mindent (nem kifizetőhely).

2014. máj. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahova jártam terhesgondozásra, ott tartottak táppénzen, majd ők vettek szülési szabira vagyis terhes állományba (tgyás) is. Ez egy táppénzes papír. Aki táppénzen tart, annak kell terhes állományba vennie.
2014. máj. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!