Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Első gyermekemmel vagyok...

Első gyermekemmel vagyok itthon GYED-en. Ha a közeljövőben (míg GYES-en vagyok) vállalnánk a második babát, mi alapján számolnák a TGYÁS-t, GYED-et?

Figyelt kérdés
2014. máj. 7. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha 180 napnál többet vagy gyes-en akkor nem a munkabéred hanem a minimálbér alapján.
2014. máj. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és persze továbbra is kell hozzá élő munkaviszony.
2014. máj. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És azt mennyire nézi jó szemmel a munkáltató, ha emiatt csak erre a kis időre szándékozik visszamenni a dolgozó?
2014. máj. 7. 23:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Főnök függő, de nyilván nem örül te sem örülnél.
2014. máj. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a jó, ha az első gyerek két éves korára már terhes lennél, és akkor el tudsz menni táppénzre, így gyes helyett táppénzt kapsz, és a második gyereknél is jogosult leszel jobb tgyásra, gyedre.
2014. máj. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a táppénzes megoldást visszautasíthatja a cég?
2014. máj. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy pár kérdéssel lejjebb már írtam, de akkor újra:

nem számít ha a gyes alatt leszel terhes. És nem feltétlenül a minimálbér lesz az alap akkor sem, nekem sem az, sőt.

Szóval ha gyed alatt esel teherbe és születik meg a kistesó és nem szakítod meg a fizu nélküli szabidat, akkor ugyanaz lesz az alap, mint az elsővel.

Alapban igaz ez, ha nem töltesz el 180 napot gyesen. Viszont ha 180 napnál több lenne a gyesen töltött időszak (de a kevesebbnél is megjátszható, sőt ha gyedbe szülnél akkor is) megszakítod a fizu nélküli szabit, veszel ki pár napot a felgyűlt szabidból, majd eljössz táppénzre, ilyenkor jár együtt a táppénzt +gyes/gyed (attól függ mi jár még épp a gyerkőcre), ilyenkor ugye mindenképp alapnak számít a szerződés szerinti béred (napi bérre visszaosztva - szabadság függvényében nagyon befolyásoló lehet az alapra), de összevetik (táppénz, következő tgyás, gyed összegének számításnál) az előző ellátás alapjával és abból a magasabbat kapod. Ha ügyesen játszol a szabikkal, akkor még jobban is járhatsz, mint az elsőnél. De mint ott is írtam ehhez pontos adatokra van szükség. De most akkor jön a baba amikor jön, nem fogsz rosszabbul járni, csak ismerni kell a törvényeket. Bár jövőre állítólag megint változik.

2014. máj. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!