Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit fogok kapni a 2 gyerek...

Mit fogok kapni a 2 gyerek után? Nem igazodom ki az új törvényen.

Figyelt kérdés

Kislányom 16 hónapos, 12 hetes várandós vagyok. Gyest meg családit kapok a kislányom után, de ugye behoztak az új törvényt, miszerint dupla jár 2 gyerekre ha mindkettő 3 év alatt van. De miből jár dupla? A csaladibol is és a gyesbol is? Ergo most a szamlamra majdnem 38 ezret kapok, akkor novembertől ha megigenylem, 76 ezret fogok kapni? Csak kíváncsi vagyok, érdekel :) ezen kívül van a ferjemnek biztos munkája, jól élünk, biztos anyagi hatterunk van. Egyszerűen csak érdekel, hogy mit kell majd intéznem és mit fogok kapni ha megszuletik a pici.

Köszönöm a válaszokat.



2014. máj. 8. 05:08
 1/4 anonim ***** válasza:
2 gyerekre a családi 26600 plusz a 2 gyes 2*25650 vagyis 77900
2014. máj. 8. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2014. máj. 8. 07:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Pont ugyan ez van nálunk is, és mivel már a finisben vagyok, két napja töltöttem a MÁK-os papírokat. Fent vannak a honlapon. Kitöltöttem az új babára a gyes igénylő papírt, a családi pótlék igénylő papírt, és, ezt ne feledd, az egyszeri anyasági támogatásos igénylő papírt. És a gyeses papíron rákérdeztek, hogy kapok-e más gyermek után gyed-et, gyes-t, ilyesmi.
2014. máj. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De ha van élő munkaviszonyod akkor nem gyes jár a nagyra hanem a tgyás, gyed majd a gyes..
2014. máj. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!