Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan tudom kiszámolni a...

Hogyan tudom kiszámolni a várható táppénz összegét?

Figyelt kérdés

3 éves folyamatos munkaviszonnyal rendelkezem, táppénzen még nem voltam. Gyerek nincs, minimálbérre vagyok bejelentve.

Babát várok, a 13. héttől szeretnék táppénzen lenni.

Tud valaki segíteni?


2014. máj. 8. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
A nettó bejelentett béred 60%-át fogod kapni, kivéve ha kórházba kerülsz, mert a kórházi ápolási időszakra csak 50% jár.
2014. máj. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de azt még én is tudom, hogy a táppénzt nem nettó, hanem bruttó bérből számolják.
2014. máj. 8. 13:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Igen a táppénzt bruttó bér alapján számolják, de a járulékaidat így is kifizetik ezért kapsz nettó 60%-ot. Ahogyan a válaszomban írtam nettó 60%-ot kapsz, és nem azt hogy nettó alapján számolnak.

Egy 3 hónapja táppénzen lévő kismama

2014. máj. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. máj. 8. 13:55
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Kedves válaszoló! Nem egészen!

A helyzet a következő: A táppénzed alapja az előző évi bruttó jövedelmed. Tehát a bruttó béredet megszorzod 12-vel és elosztod 365-el, így jön ki egy napi bruttó béred. Ennek veszed a 60%-t, és szorzod az egészet az adott hónap napjainak számával (hétvége is!). Ebből a végén csak az SZJA-t vonják le, egyébjárulékot nem!

Üdv egy HR-es 36hkm

2014. máj. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak: köszönöm szépen, én is így gondoltam, csak azt nem tudtam, mit kell belőle levonni.

Még egy kérdés: szja-t vonnak belőle, így igénybe vehetem a 13. héttől a családi adókedvezményt?

2014. máj. 8. 19:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen!Elvileg a későbbiekben is (Gyed stb...) is igénybe veheted, ill. a párod is, abban az esetben, ha egy lakcímre vagytok bejelentve.
2014. máj. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia, én is minimálbéres vagyok, tavaly január 10-től voltam táppénzen veszélyeztetett terhes voltam, epepangás, magas vérnyomás stb., mindegy, szóval a táppénzem kb. ha jól emlékszem 40-50 ezer ft között volt havonta, attól függően hogy hány napos volt a hónap.
2014. máj. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt még tudnod kell, hogy a táppénz 1/3-át az adóhatóság beszedi havonta a főnöködéktől, amint megkaptam a havi táppénzt, az adóhatóságtól jött nekik minden hónapban a hivatalos papír, hogy mennyit fizessenek be. Az én cégemnél totál ki voltak ezen akadva. Tőlem el is akarták kérni a táppénzem, hogy abból fizessék. Durva.
2014. máj. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!