Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha GYES-en vagyok 2 éves...

Noi333 kérdése:

Ha GYES-en vagyok 2 éves kislányommal és megint babát várok akkor jár dupla GYES amíg be nem tölti a nagyobbik lányom a 3. évét? Vagy csak a GYED jár duplán?

Figyelt kérdés
eddig azt hittem a Gyes is járhat duplán de most elbizonytalanodtam, azt hallottam, hogy csak a GYEDet kapják duplán a kismamák.... akik dolgoztak terhesség előtt.

2014. máj. 9. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen jár. Ha megszületik a baba, akkor jár rá is a gyes és a nagyobbik gyermekedre is, amíg ő be nem tölti a 3. évét. Amint betölti a 3. évét, akkor csak a kisebbikre kapod a gyest.
2014. máj. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen jár, mondjuk lehet ezzel is ösztönözni a munkavállalásra,hogy csak a dolgozóknak járjon, de ez más tészta.
2014. máj. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Èrtem ènis így gondoltam mint az elsö vàlaszoló de gyanus nekem hogy csak a gyedesek jàrnak jol megint. Énis dolgoztam egyèbkènt szülés elõtt pàr napon mulott a gyedem :-( de akkor remèljük a legjobbakat és köszi a vàlaszokat :-)
2014. máj. 9. 14:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem kértél méltányossági gyed-et?
2014. máj. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
mert arról még nem is hallottam :O az mi? bocsi de ilyen téren elég tájékozatlan vagyok...
2014. máj. 9. 16:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Így van, ebben az esetben kérhettél volna méltányossági gyedet, de mostmár mindegy, azzal már nem tudsz mit kezdeni.

Viszont kapni fogod a 2 gyest míg a kisebbik be nem tölti a 3-at. Ez biztos. Annyi kikötés van a gyes-sel kapcsolatban, hogy azt egyidőben maximum 2 gyerekre folyósítják (kivéve ikrek esetén).

2014. máj. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
rendben van köszönöm szépen! :)
2014. máj. 9. 19:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, rosszul írtam. Addig kapod a 2 gyest, ameddig a nagyobbik betölti a 3-at.
2014. máj. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
na én meg észre se vettem hogy a kicsit írtad! persze azt tudom csak abban nem voltam biztos, hogy ez a Gyesre is vonatkozik-e :) köszi még egyszer.
2014. máj. 12. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!