Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mindenki mást mond. Táppénzt...

Mindenki mást mond. Táppénzt hogy számolják?

Figyelt kérdés
2012 febr.született a kisfiam,jelenleg gyesen vagyok már vele.Már a 20.hétben vagyok a 2.babával,munkahelyemen azt mondták,elmehetek táppénzre,csak akkor lekell mondanom a gyesről.Nem tudom így miből számolják a táppénzt?De biztos jobban járok mint a gyessel.
2014. máj. 13. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel nincs 180 bérezett napod egyáltalán, így az utolsó ellátás alapja lesz a táppénzed alapja is. Vagyis, ami 2012-ben volt a gyeded alapja, az lesz a táppénzed alapja most, annak a 60%-a.

Viszont, elméletileg a gyed extra mistt táppénz mellett is lehetsz gyesen, mivel gyes mellett korlátlan munkaidőben lehet dolgozni és a táppénz saját jogodon veszed igénybe, nem a gyerek miatt. De, ennek járj utána a MÁK-ban.

Amire még figyelj, ha több mint 180 napot vagy gyesen és nem dolgozol mellette, akkor a következő babával a gyed alapja a minimálbér lesz, tehát tanácsolom, hogy vedd ki a felhalmozott szabikat, majd menj táppénzre, így biztos, hogy a szerződés szerinti béred lesz a gyed alapja.

2014. máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták a munkahelyen hogy így nem vehetem ki a szabimat,nem tudom hogy ehhez ragaszkodhatom-e hogy kivegyem.Ha meg csak elmegyek táppénzre és mégis lemondom a gyest, akkor nem lesz meg a 180 nap gyesem és akkor a gyedet nem a minibálbér alapján számolják.Jól gondolom?Annyira nem értek ezekhez.
2014. máj. 13. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!