Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Diákmunka esetén is jár a GYED?

Diákmunka esetén is jár a GYED?

Figyelt kérdés
Tudom a kérdés hülyén hangzik,de 23 éves vagyok és 8 hetes terhes. Érettségim már van, most az éjszakai tagozat mellett dolgozom és dolgoztam előtte is. A kérdésem az lenne,hogy a bejelentett diákmunkára ugyanaz vonatkozik,mintha normális munkám lett volna?

2014. máj. 20. 14:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
És van 365 biztosított napod diákmunkával? Amúgy szerintem nem jár.
2014. máj. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, 2éven belül van 365 napom. Jelenleg heti 5napot dolgozok a Tescoban pénztárosként éjszaka 8 órában.
2014. máj. 20. 14:54
 3/15 A kérdező kommentje:
Ha nem jár végkép nem értem. Most is megcsináltuk az adóbevallásom,mint minden évben.... :(
2014. máj. 20. 14:56
 4/15 anonim ***** válasza:
Diákszövetkezeten keresztül diákmunkázol? Mert akkor nem jár, az nem minősül rendes munkaviszonynak. Persze hogy adóbevallást be kellett nyújtanod, mert szja-t vonnak az így szerzett jövedelemből, de járulékokat nem.
2014. máj. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. máj. 20. 15:16
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem mivel diákmunkából csak negyed annyi adót vonnak mint a rendes munkából, csak gyes jár. Vagyis ha egyetemista és van 2 féléved gyed extra.
2014. máj. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Vagyis diplomás gyed jár akkor.
2014. máj. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló! Írta a kérdező, hogy esti tagozatra jár. A diplomás gyed csak nappali tagozatra érvényes.
2014. máj. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja bocsi azt átugrottam, akkor csak gyes meg családi jár.
2014. máj. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

6: te nagyon képben vagy... negyedannyi adót??? Pont úgy 16 % az szja nekik is, mint bárki másnak. ÉS mi köze az adónak a tb pénzbeli ellátásaihoz, Semmi.


Kérdező, teljesen mindegy, milyen jogviszonyban dolgoztál, munkavállalóként vagy iskolaszövetkezeten keresztül, ugyanis csak a nappali tagozatosok után nem kell járulékot vonni diákmunka esetén (pontosabban iskolaszövetkezeten keresztül végzett diákmunka esetén). esti tagozaton ugyanis nem vagy biztosított, ezért munkavégzés esetén járulékfizetésre vagy kötelezett, ezáltal pedig jogosulttá válsz a tb pénzbeli ellátásaira, így a gyed-re is.

2014. máj. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!