Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg GYED-en vagyok az...

Jelenleg GYED-en vagyok az elso gyerekemmel es most megszuletett a masodik. A ket gyerek kozott nem mentem vissza dolgozni. Most mi alapjan kell szamolniuk a tgyast? Nincs olyan szabaly, hogy ugyanaz alapjan, mint az elozonel?

Figyelt kérdés
2012-ben szuletett az elso gyerekem, akkor az elozo evi jovedelmem volt a tgyas alapja. 2014-ben szuletett a masodik gyermek. Most mi alapjan szamolnak, ha nem mentem vissza azota?
2014. máj. 21. 14:56
 1/3 aHermann ***** válasza:

Szia!

Mivel Gyedbe szültél, a kicsi után járó Gyed ugyanannyi lesz, mint amit most kapsz. A Tgyás az viszont kevesebb lesz, mint a nagynál, mert az a minimálbérhez van kötve.

Annyival jársz jobban, hogy amíg a nagy nem tölti a 2. életévét együtt kapod a Gyed-et + a kicsi után a Tgys-t. Ha betöltötte a 2-t, akkor igényeld meg a Gyes-t.

2014. máj. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Babeli Zurzavar ***** válasza:
nem egeszen... a gyed ugyanannyi marad, a tgyast a szerzodes szerinti beredbol szamijtak!
2014. máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tgyás és gyed alapja is a szerződés szerinti béred!! Mivel nincs 180 bérezett napod, így a tgyás alapja a szerződés szerinti béred, a gyednél pedig érvénybe lép a kedvezményszabály, vagyis az lesz az alapja, mint a tgyásnak, vagyis a szerződés szerinti béred!
2014. máj. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!