Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkanélküli kismama vagyok,...

Munkanélküli kismama vagyok, de sajnos már nem jár ellátás sem. Ez esetben lehet igényelnem valami ellátást?

Figyelt kérdés
2006 óta folyamatosan dolgozok, tavaly merítettem ki ellátásaim összegét, amíg nem volt munkám. De utána találtam munkát és márciusig újra dolgoztam.. Szeptemberben születik a babám, érdekelne, hogy ez esetben szükséges-e tartani a kapcsolatot a munkaügyi hivatallal vagy teljesen felesleges?

2014. máj. 26. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Felesleges. A tbt fizetheted magad után vagy kérheted a hivatalban, hogy fizessék rászorultsági alapon.
2014. máj. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért lenne jó mert önkormányzat átvállalja a Tb-det ha szociálisan rászorulsz ha nem akkor még ez sem jár.
2014. máj. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A tb-t sikerült elintéznem, hogy fizessék helyettem úgymond, úgyhogy ennyivel könnyebb.
2014. máj. 26. 14:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk kérhetsz kismama rszs-t, ez az Aktív Korúak Járadékának egyik fajtája. Van olyan város, ahol kell előtte minimum 1 éves együttműködés a munkaügyi központtal, nálunk pl. nem kell.


Az rszs (rendszres szociális segély) összege 25e ft körül van, nem tudom pontosan.

Érdemes rákérdezned, nálatok hogy van. Ha megírod, hol laksz, megpróbálok rákeresni a ti településetek önkormányzati rendeleteire.

Itt írj ne priv., mert nem kapom meg :)


Egy szociális munkás

2014. máj. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia! Mosonmagyaróváron lakom. Csak kb. 1 hónapja vagyok bejelentve munkanélkülire, mert javasolták, hátha találunk még munkát, meg én is ebben bíztam. De sajnos még szezon munkára sem vesznek fel pocakosan. Nagyon megköszönném, ha megtudnád nekem nézni!!!
2014. máj. 26. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!