Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A testvéremnek szeretnék...

Alif-a kérdése:

A testvéremnek szeretnék segíteni az ellátásainak a kiszámolásában, de elakadtam. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy a 2. gyermekkel várandós (nem tervezte).

A naggyal gyesen volt, majd a munkahelyére nem vették vissza, mert az megszűnt (letöltötte a szabadságát).

A szülés várható időpontja 2014. május 31.

2013-ban összesen eddig 46 nap biztosított napja van (letöltött szabadságok tk).

Jelenleg munkanélkülire jelentkezett be, onnan "vennénk át" foglalkoztatni.

Családi vállalkozásban meg tudnánk oldani a bejelentését is kismamaként is, egészen a szülésig.

Milyen összegre jelentsük be mondjuk szeptember 10-től, hogy a lehető legtöbb, akár maximális GYED-et kaphassa?

Tudom, hogy 100 eFt bruttó bérig jár valamilyen gyeses kedvezmény a munkáltatói járulékokra. Hogy van ez pontosan?

Érdemes ennél többre is bejelenteni?

8 hónapi 8 órás bejelentés és járulékfizetés esetén (annyi van kb a szülésig) 200 eFt bruttó alapbérnél kb. 800 eFt a járulékvonzat, ugye?

Míg 100 eFt bruttó bérnél csak kb. 270 eFt (a gyeses kedvezmény miatt).

Jól gondolom?

Szeretnénk rajta segíteni és elérni, hogy a lehető legkevesebb, de természetesen törvényes bejelentés mellett a lehető legjobb ellátást kapja.


Nagyon köszönöm a segítséget!



2013. szept. 2. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Ket ev atlagat nezik es nem hulyek.... Az ilyen kamu bejelentessel jol megutheti magat a bejelento is, meg a "munkavallalo" is....
2013. szept. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves Válaszoló,


NEM kamu bejelentés, tisztességesen megfizetnénk utána minden törvényes járulékot és még munkát is tudnánk neki adni- pont ilyen átmeneti időszakra.

Természetes, hogy mivel közeli rokonok vagyunk, akik szeretik egymást, igyekszünk ezzel (is) segíteni- a 8 órás munkaidőt nem vennénk szigorúan, lehetősége lenne pihenni, nem kellene táppénzre mennie 1-2-3 nap miatt stb.


Tehát NEM kamubejelentés, ahogy voltál kedves ezt a segítő szándékot értékelni.


Nem is értem, miért származna nekünk abból bajunk, ha tisztességesen alkalmaznánk valakit és ezzel segítenénk neki?


2 év átlagában benne van az, hogy a nagyobbik kislányával otthon volt, előtte is természetesen tisztességesen dolgozott, adót fizetett, a cég viszont megszűnt.

Kismamként nem tudna elhelyezkedni- azért ezt remélem, te is belátod.


Azt hittem ez egy olyan kérdés, amire nem lehet negatív vagy rosszindulatú megjegyzést tenni- sajnos máris tévedtem.


Neked is minden jót!

2013. szept. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

De, ezt hivjak kamu bejelentesnek. A segitseget pedig szivesen: talan atgondoljatok es nem teszitek meg. A buntetes ugyanis igen magas, plusz a kedves leendo anyuka igencsak megszivhatja, mert meg az is lehet, hogy az elozo munkahelyet is leelenorzik. Semmi rosszindulat nem volt bennem, bocsi.


Azert egy OFF: Legkozelebb figyelj jobban, hogy ne masik regrol valaszolj, ha mar felteszel egy kerdest....

2013. szept. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Végül is igen, ez kamubejelentés. A NAV-nak és OEP-nek fel fog tűnni, hogy egy kismamát munkanélküliről hirtelen bruttó 200 ezerre bejelent egy vállalkozó. Ha vállalod a rizikót, akkor hajrá.

Ha viszont a minimálbér emelkedik januártól, akkor lehet, hogy kevés lesz a 200 ezer, ha max. gyedet szeretne kapni.

Az előző munkahelyet nem nézik az új törvény szerint és ha több mint 30 nap megszakítás van a 2 munkahely között, akkor csak az új munkahelyen elért jövedelmet veszik figyelembe.

2013. szept. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nemrég volt a tvben, hogy több munkaadót megbüntettek az ilyen kamu bejelentések miatt, mert ezek csak arra mennek ki, hogy a kismama szülés után több juttatást kapjon
2013. szept. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem én ezt az egészet a válaszolók részéről.

Büntettek? Vajon milyen alapon?

Teljesen törvényes a dolog, hiszen semmi nem írja azt elő, hogy terhes nőt nem szabad alkalmazni, mert biztosan azt akarják vele, hogy ....


Ha pedig úgy gondolják, hogy azt akarják vele, akkor viszont a törvényen kéne változtatni. A régi pontosan jó volt ezek kivédésére is.


A régi cégemnél minden kismamának megnyomták a fizetését, amint kiderült, hogy terhes. Nagyon rendes cég volt. Befizettek utánuk mindent, amit az állam elvárt, tehát joggal várták el cserébe, hogy azt kapják, amiért végül is fizettek.

Senki feléjük sem nézett.


Kedves Kérdező!

Ne engedd, hogy beijesszenek, az a bizonyos "TV-s" büntetés lehet, hogy nem konkrétan ilyesmiről szólt, ráadásul a TV is egy pánikkeltő valami, aztán két nap múlva korrigálják az adásban elhangzottakat. Láttam én már csigán iskolatáskát...:)

2013. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nézd utolsó, gondold mar végig logikusan: Adott egy terhes no, aki a masodik gyerekkel várandós. Munkanelkuli X ideje, de hopp, most a nemtomhanyadik heten hirtelen munkát kap a testvér/családtag cégénél, ráadásul igen magas bérrel bejelentve.

Ennek a valóság alapja nulla. De oké, csinálja meg a kérdező. Kar, hogy a testvér nem fog gyedet kapni, mert ez csalás es ki is fog derülni.

2013. szept. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!