Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED alatt eltűnt munkáltató,...

Mtptr22 kérdése:

GYED alatt eltűnt munkáltató, új munkahelyen vállalhatok munkát?

Figyelt kérdés
Mi a teendő abban az esetben, ha egy GYED-en lévő kismama az ellátás igénybevétele mellett szeretne munkába állni, de munkáltatójának adószámát 2013 novemberében törölte a NAV? Hogyan juthat hozzá a tb-kiskönyvéhez és az egyéb irataihoz? A munkáltató nem veszi át a részére küldött levelet, mind a (törölt) cég, mind a vezetői utolérhetetlenek. Az OEP személyes érdeklődésére közölte, hogy a munkavállaló biztosítási jogviszonya jelenleg is fennáll, eltűnt munkáltatója nem jelentette munkaviszonya megszűnését.

2014. máj. 28. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Akkor a munkáltatód adja neked a GYED-et azóta is? Gyed mellett nem lehet munkát vállalni, csak GYES mellett.


Miért nem mész vissza dolgozni? Vagy ha meg nem kapod a zsét (vagy tőlük vagy az államtól), akkor én a rendőrségre mennék

2014. máj. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Kedves első, légy szíves, inkább ne válaszolgass.


1. miért gondolod, hogy a mukáltató utalja a gyedet?

2. gyed mellett is lehet munkát vállalni...


Kérdező, igen, vállalhatsz máshol is állást, a tb-kiskönyv hiánya nem akadály, adsz egy nyilatkozatot az új helyen, hogy nem adtad le és kész.

2014. máj. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%

1. mert a kérdező ezt engedi sejtetni azzal, hogy "biztosítási jogviszonya jelenleg is fennáll"

2. igen? érdekes...szóval szerinted járhat állami támogatás és munkabér is egyszerre, amennyiben az nem gyes? alapíts egy államot!


3. ne válaszolgassak? oké, így lesz, mert te ezt mondtad, butus.

2014. máj. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló köszönöm!


1-es válaszoló, az, hogy az OEP szerint a biztosítási jogviszonyom megvan, az jeleni, hogy munkáltató nem jelentett ki, viszont nyomtalanul eltűnt, a GYED-et pedig eddig is az OEP-től kaptam, mivel a munkáltató nem volt kifizetőhely!

A GYED EXTRA, azt arra találták ki, hogy a gyermek 1 éves kora után tudjál munkát vállalni.


köszönöm

2014. máj. 28. 15:43
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
mondok ilyen államot, Magyarország. A jogviszony fennállásának semmi köze ahhoz, hogy kifizetőhely a cég vagy sem.
2014. máj. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én ezt tudom, hogy a jogviszony fennállásához semmi köze annak, hogy kifizető hely-e a munkáltató vagy sem! és nem is ez az eredeti kérdésem!


A kérdés az, hogy aktív jogon kapom a GYED-et, vagyis papíron van munkáltatóm, viszont semmilyen módon nem tudom elérni, cégközlönyben olvastam, hogy törölték az adószámát, velem senki nem közölt semmit, ma beszéltem az OEP-pel és ők azt mondták, hogy a biztosítotti jogviszonyom jelenleg is fennáll az eltűnt munkáltató nem jelezte a munkaviszony megszűnését! Ilyen esetben vállalhatok máshol munkát?

Köszönöm!

2014. máj. 28. 16:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, vállalhatsz munkát. Párom is hasonlóan járt mint te, annyi különbséggel, hogy a munkáltatója meghalt. Mivel egyszemélyes kft volt, nincs senki, aki kijelentse, senki nem törődött tovább a céggel. Tehát, ő is be van jelentve még mindig annál a cégnél, ami hivatalosan már nem is létezik, de az OEP-nél még mindig úgy szerepel, hogy onnan nincs kijelentve. Nem sokmindent tehetsz, mi már voltunk jogi tanácsadáson is, semmit nem tudtak mondani, a munkaügyi hivatal sem, a munkaügyi felügyelőség sem, a NAV sem tudja, mit kell tenni, de még az OEP sem. A NAV az OEP-hez küldött, az OEP meg a NAV-hoz. Szóval tök jó. De, az új munkáltatójának a könyvelője utána nézett és lehet teljes munkaidőben is dolgozni. Természetesen gyed mellett is.
2014. máj. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!


Ezt akartam tudni, engem is küldött már mindenki ide-oda, senki nem tud semmit és mindenki hárít, hogy nem az ő hatásköre!


Köszönöm!

2014. máj. 28. 16:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem lennél GYED-en, akkor is vállalhatnál máshol munkát. Ezt semmi nem tiltja! Ezt hívják többes jogviszonynak...
2014. jún. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!