Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Febr. óta gyesen vagyok a...

Febr. óta gyesen vagyok a kisfiammal, most 18 hetes vagyok a második babával de a munkáltató még nem tudja. Ha szólok neki hogy babát várok el tudok-e menni táppénzre? Nem késő ez már?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 22. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Hat, akkor jartal volna a legjobban, ha gyes megkezdese helyett egybol tappenzre mesz. Ugy szulesig tappenzen lettel volna es ujra kaptad volna a tgyast es gyedet meg a hajdani bereid alapjan. Tappenzre elmehetsz most is, de h a gyedre jogosult leszel-e azt nem tudom. (Azt hiszem nem, de pontosan nem tudom.)
2014. ápr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi,sajna akkor még nem tudtam hogy babát várok.Ezt még nem hallottam hogy ha most elmegyek táppénzre akkor ne kapnék gyedet.
2014. ápr. 22. 16:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az elsőnek nincs igaza!!! A kedvezményszabály még mindig vonatkozik rád is, és a gyes nem alap semmilyen ellátáshoz.

Én egyébként hasonló helyzetben vagyok, jan. 21-től vagyok gyesen a "nagyobbal" és szeptember közepén jön a kicsi. A lényeg, ha mindkét ellátást szeretnék kapni (gyes+tp) egyszerre, akkor vegyél ki pár nap szabit a felgyűltből. Pl nekem úgy jön ki a legjobban pénzügyileg (ami azt jelenti, hogy az előző babóval kapott ellátástól még jobb alapom is lesz (pedig nem fogok visszamenni dolgozni és béremelés sem volt), hogy veszek ki májusban közel 2 hét szabit, majd utána rögtön 9-es kóddal tp-re jövök a szülésig. Az hogy te hogy járnál a legjobban ugye csak pontos számokkal lehetne tudni :). (Mármint, hogy mennyi szabit lenne érdemes kivenni, mikortól és mikortól menni tp-re.

2014. ápr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy mivel munkaviszonyban állsz ugyanúgy jàr tgyàs, gyed.
2014. ápr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is valahogy így sejtettem,csak azt nem tudom hogy vajon rögtön úgy hívjam fel a munkáltatót hogy babát várok,és kiszeretnék venni pár nap szabit?Nem tudom hogy ez így lehetséges-e?Táppénzre simán el tudok menni mert magas a vérnyomásom.
2014. ápr. 22. 20:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! A fizu nélküli szabi megszakítását elvileg 30 nappal előbb be kell jelenteni a munkáltatónak. Nálam muszáj volt betartani, mert nagy cég, és mire az igazgatóság is engedélyezte idő volt. Ha kis cégről van szó és normális a főnököd, akkor lehet megengedi "visszadátumozva" is beadni. Bár nem tudom mikortól akarsz szabira menni. Én e-mailben írtam neki először le mindent, ahogy szeretném, (mert ugye sosem lehet tudni) és legyen bizonyíték, hogy tudattam mi van, és a választ is így kaptam meg, hogy mit hogyan kell tennem. Ennek örülök is, mert így tiszta, hogy én mit akartam, mit kell tennem ezért. Persze azóta egyeztettünk telefonon is, de tudod manapság fontos, hogy minden le legyen papírozva :) Legalábbis én így gondolom, mert volt, hogy már megjártam ilyen miatt.
2014. ápr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2014. ápr. 23. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!