Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jól számolták ki a gyed-emet?

Jól számolták ki a gyed-emet?

Figyelt kérdés
2013. júniustól dolgozom a Tesconál 4 órában, előtte munkanélküli járadékot kaptam, azelőtt 2013. januárban és februárban más munkahelyen dolgoztam, ahol 8 órában, magasabb bérrel voltam bejelentve. Ők csak a Tescos fizetés alapján számolták ki a gyedemet, pedig úgy hallottam, hogy aki 2014. május előtt szült, annak ki kell számolni mindkét munkahely szerint és a kedvezőbbet kell folyósítani. Jó ez így vagy lusták voltak számolgatni?
2014. máj. 29. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
A 2013-as összjövedelmed alapján kell számolni. Tehát beletartozik a jan-febr is, de a többi (jún-dec) is. Mivel ez a több idő, lehúzta az összeget.
2014. máj. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2014. május 11 előtt szültél, akkor a régi és az új szabályok szerint is ki kell számolni.

Viszont, ha több mint 30 napot voltál munkanélkülin, akkor az megszakításnak számít és a munkanélküli előtt szerzett jövedelmed nem számíthatják bele, csak amit utána szereztél! Ez a régi szabály szerint is így van. Tehát, valószínűleg jól számoltak.

De sokmindent nem írtál le. Volt 180 bérezett napod 2013-ban? A tgyásnak mi volt az alapja?

2014. máj. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A munkanélküli is biztosítási időnek számít, szóval nem megszakítás.

Kérdés: adtál-e le igazolást az álláskeresési és a korábbi bér összegéről, mert csak ebben az esetben tudnak két módon is számolni.

2014. máj. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A biztosítási idő akkor folyamatos, ha 30 napnál több megszakítás nem történt benne. A megszakítás időtartamába nem számít bele a táppénz, a baleseti táppénz, tgyás, gyed, gyes ideje. Vagyis a munkanélküli időmegszakításnak számít. A 365 biztosított napba beleszámít, de ha 30 napnál több időt töltött munkanélkülin, akkor az, az előtt jövedelmet a gyed összegébe nem lehet beleszámítani, de a 365 nap jogosultsági időbe beleszámít.

A Kérdezőnél nem vették figyelembe a munkanélküli előtt szerzett jövedelmet, ha több mint 30 napot volt munkanélkülin. Biztosítási idő, de sajnos megszakításnak számít, ha a gyed összegéről van szó!

2014. máj. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Valószínűleg az utóbbi munkabérem húzta le akkor az összeget. :S
2014. máj. 30. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!